Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

środa, 2 stycznia 2008

Zapisywanie filmików z YouTube

Autor: , 15:07, środa, 2 stycznia 2008Amerykański serwis YouTube udostępniający filmiki w internecie staje się coraz popularniejszy. Nie zawsze mamy ochotę czekać na załadowanie się filmiku, bądź chcemy skopiować go na przenośny odtwarzacz. Portale takie jak YouTube zarabiają dzięki reklamom ładującym się podczas wejścia na stronę, stąd nie po ich myśli jest, gdy sprytni użytkownicy zapisują je sobie na dysku. Nie powinniśmy więc szukać na takich serwisach przycisków 'zapisz na dysk'. O ile programów zapisujących pliki filmowe z YouTube dla systemu Windows jest cała masa, to dla Linuksa sytuacja prezentuje się odmiennie. Jednak jak to zwykle w Linuksie, znajdzie się zawsze jeden program, który zaspokoi nasze oczekiwania. W tym przypadku będzie to PyTube Multimedia Converter. Jako, że pracujemy na systemie, że to tak ujmę niestandardowym, miło by było, gdyby filmy były od razu konwertowane na format przyjaźniejszy niż FLV ( Format używany w serwisach typu YouTube do strumieniowego przesyłania danych ). Również w tej kwestii nasze potrzeby zostaną zaspokojone. To tyle wstępu, przejdźmy do działania.

Źródła PyTube można pobrać z serwisu IDG
Można też ściągnąć gotową paczkę dla Ubuntu z Softpedii

Pobranie i instalacja nie powinna nastręczać problemów. Zainstalowany program jest już właściwie gotowy do pracy. Aby uruchomić program z menu wybieramy: 'Aplikacje => Dźwięk i obraz => PyTube Multimedia Converter'. Po poprawnej instalacji naszym oczom powinien ukazać się następujący widok:


Elementarna znajomość języka angielskiego z pewnością wystarczy by zrozumieć funkcje programu. Aby przechwycić film, który będzie automatycznie przekonwertowany należy kliknąć na 'Download Videos'.

Pokaże nam się okienko (jak na obrazku powyżej) , w którym musimy podać adresy do stron z filmami, które chcemy pobrać. Poniżej wybieramy format do jakiego zostaną skonwertowane filmiki. Ze swojej strony mogę polecić format mpeg, który można właściwie dowolnie konwertować przez mnóstwo darmowych narzędzi. Pozostaje jeszcze podać katalog docelowy, do którego zostaną zapisane pliki i możemy kliknąć na 'Przekonwertuj'.


Okienko postępu zakomunikuje nam, kiedy operacja zostanie zakończona. Film przechwycony.

Komentarze 2 comments
Anonimowy pisze...

Ciekawy artykuł, aczkolwiek u mnie (Fedora 7+Firefox) wszystkie filmy po zaladowaniu laduja w /tmp pod nazwa Flash*. Wystarczy nadac im rozszerzenie .flv.

ffatman pisze...

@anonimowy: A jak wiem co chce zaladowac na dysk i to bez ogladania kazdego z filmow z osobna, ha?
Na stronie domowej PyTube jest podane repo.

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety