niedziela, 10 lutego 2008

Instalacja kodeków MP3, AAC, XVID, MPEG, AC-3, DVD w Linuksie Ubuntu

Autor: Adrian Nowak, 18:50, niedziela, 10 lutego 2008


Bardzo często po instalacji Ubuntu, początkujący użytkownicy skarżą się na brak możliwości odtwarzania plików multimedialnych. Dzieje się tak dla tego, że sterowniki konieczne do uruchomienia tych plików nie są instalowane razem z systemem (najczęściej), ze względu na licencję na jakiej są rozpowszechniane. Oczywiście jak to przystało na Ubuntu, łatwo można doinstalować brakujący element.
Jeśli filmy odtwarzamy domyślnym programem – Totem, to powinien on sam wskazać biblioteki niezbędne do zainstalowania. W tym wypadku należy jedynie zaznaczyć sterowniki, które chcemy wgrać i potwierdzić operację.
Jeśli jednak nasz odtwarzacz nie wskazał tych plików, musimy to zrobić „ręcznie”.
Otwieramy w menu 'Aplikacje=>Dodaj/Usuń..'. W polu wyszukiwania wpisujemy ' gstreamer plugins'. Zaznaczamy składniki jak na poniższym obrazku:Jeśli te instrukcje nie pomogły, możemy w polu wyszukiwania wpisać nazwę brakującego sterownika, być może jest on dostępny do pobrania. Gdyby i to zawiodło polecam ten artykuł: http://ubuntutweak.blogspot.com/2008/01/instalacja-kodekw-multimedialnych-min.html
Komentarze 1 comments
adam664 pisze...

zainstalowalem wszystkie gstreamery i nadal nie moge otworzyc pewnego mp3 w rhythmboksie i sluchac radia rmf fm. w banshee wszystko dziala jak nalezy!

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety