czwartek, 14 lutego 2008

Inteligentne przechwytywanie muzyki z radia internetowego (Streamtuner)

Autor: Adrian Nowak, 16:43, czwartek, 14 lutego 2008


Przechwytywanie piosenek z internetowego radia to jeden z nielicznych legalnych sposobów na powiększenie swojej kolekcji utworów. Zdobyte w ten sposób piosenki można skopiować na płytę lub odtwarzacz MP3 lecz jedynie na własny użytek. Nie wszyscy wiedzą, że można przechwytywać nadawane strumieniowo dźwięki w jak ja to nazywam „inteligentny sposób”. Polega to na tym, że program sam rozróżnia piosenki, zapisując każdą z nich w osobnym pliku z odpowiednią nazwą utworu i wykonawcy. Zdarza się niestety, że czasem na początku piosenki usłyszymy fragment zapowiedzi, ale można to w łatwo usunąć w Audacity.
Do przechwytywania użyjemy programu Streamtuner, który posiada wbudowaną listę kilku tysięcy tematycznych kanałów internetowych.
Aby zainstalować program w konsoli wpisujemy:
'sudo apt-get install streamtuner'


Po instalacji program będzie dostępny w
'Aplikacje=>Dźwięki i obraz=>streamtuner'.
Teraz wystarczy już tylko wybrać radio reprezentujące interesujący nas typ muzyki z setek dostępnych kategorii a następnie nacisnąć przycisk 'Record'. Po tej czynności w terminalu uruchomi się program, który będzie dla nas ripował piosenki z wybranej stacji muzycznej. Pobrane utwory będą zapisywane w katalogu domowym użytkownika, w folderze o nazwie naszego radia. Miłego słuchania!
Komentarze 5 comments
Anonimowy pisze...

Trzeba jeszcze doinstalowac streamrippera i utworzyc katalog, w ktorym beda zapisywane dzwieki (uprzednio wskazany w ustawieniach streamtunera). Mało tego, żeby streamtuner odtwarzał dźwięki w Hardy Heronie trzeba mu doinstalować np. Audacious. Poprzednie wersje działały znakomicie z xmms ale ta wymaga xmms2, z którym nie współpracuje :( Co do blogu: czasem poraża mnie swoją lakonicznością, tak jakby autor zaliczał kolejne wpisy jak zadanie domowe..

Adrian Nowak pisze...

Rzeczywiście początkowe wpisy nie były zbyt rozbudowane :) ale myśle, że teraz jest już znacznie lepiej :)
Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Tylko szkoda że ten program strasznie lubi się wyłączać... Ma dużo opcji ale trach na cokolwiek kliknąć bo zaraz się wyłącza :((

Anonimowy pisze...

W nowym ubuntu już nie ma pakietu

Anonimowy pisze...

Jest streamtuner2 (Ubuntu 12.04)

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety