niedziela, 17 lutego 2008

Podstawowa edycja wideo w Ubuntu (PiTiVi)

Autor: Adrian Nowak, 10:26, niedziela, 17 lutego 2008


Pokażę jak można edytować pliki wideo za pomocą programu PiTiVi. Program ma niewiele opcji, lecz dzięki temu zyskuje ogromnie na łatwości obsługi. Właściwie potrafi on jedynie łączyć krótkie filmiki w jedną całość i zapisywać je w bardzo sprecyzowanym formacie.


Rozpocznijmy jak zwykle od instalacji programu PiTiVi Możemy zainstalować program wpisując w konsoli 'sudo apt-get install pitivi' bądź za pomocą menadżera programów wpisując w nim 'pitivi'.

Za pomocą przycisku 'Import clips' ,jak sama nazwa wskazuje, importujemy do programu klipy filmowe, które chcemy edytować.

Następnie przeciągamy zaimportowane pliki na dolny obszar okna. Zostaną one zapisane właśnie w takiej kolejności w jakiej znajdują się na tym pasku.
Możemy zmienić parametry wyjściowego pliku wideo wchodząc w menu 'File=>Project settings'. Jeśli te parametry nic nam nie mówią radzę pozostawić je w spokoju. Powinny się automatycznie dostosować do zaimportowanych plików.
Teraz pozostaje już tylko zapisać nasz nowy plik filmowy. W tym celu klikamy na 'Render project'
Teraz klikamy na 'Hoose File' aby wybrać gdzie zostanie zapisany film. Po tej czynności klikamy na 'Nagraj'. To już koniec, film zostaje zapisany na dysku.
Komentarze 0 comments

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety