niedziela, 24 lutego 2008

Powiadomienie o nowej poczcie w Gmail (Gmail Notify)

Autor: Adrian Nowak, 12:01, niedziela, 24 lutego 2008


Mały program Gmail Notify często okazuje się bardzo przydatny. Dzięki niemu nie będziemy już musieli co chwila sprawdzać czy dotarła do nas długo wyczekiwana wiadomość. Aby wgrać program w terminalu wpisujemy
sudo apt-get install gmail-notify

Podczas pierwszego uruchomienia należy skonfigurować program.Niestety będziemy musieli przypomnieć sobie podstawy angielskiego. W pole 'Username' wpisujemy nazwę użytkownika (np. dla adrianpoczta@gmail.com będzie to adrianpoczta), 'Password' to hasło do naszego konta. Resztę ustawień możemy pozostawić bez zmian, na koniec zatwierdzamy 'OK'.

Od tej pory po uruchomieniu programu w obszarze powiadomień będzie się znajdowała koperta: niebieska jeśli będziemy mieli nieprzeczytane wiadomości na koncie, bądź czerwona gdy skrzynka odbiorcza będzie pusta.
Na dole ekranu będzie wyświetlana „chmurka” sygnalizująca nadejście nowej wiadomości. W tym polu jest wyświetlana również informacja o tytule nadesłanego maila, adres nadawcy a często również początek wiadomości (w zależności od wolnego miejsca na ekranie).
Komentarze 6 comments
Walker pisze...

Zdecydowałem się jednak coś takiego zainstalować (po tym, jak spodobał mi się GReader notify), no i akurat wpadłeś mi w feedzie :).

Adrian Nowak pisze...

To miło, że udało mi się trafić :) Może niedługo opisze też GReadera.

Slovic89 pisze...

dzięki ... przydało się... ale jakbyś mógł jeszcze napisać jak zrobić żeby programy się przy starcie uruchamiały to byłoby lux :)

Unknown pisze...

System -> Preferencje -> Sesje
i tam dodajesz sobie programy jakie mają się uruchamiać przy starcie.

Anonimowy pisze...

Bardzo podoba mi się CheckGmail zamiast tego Gmail Notify (podgląd poczty umożliwia nie tylko zobaczenie maila ale także usunięcie go czy przypisanie do spamu - bez konieczności wchodzenia na www).

siekier pisze...

A jak podpiąć Gmail Notify pod ikonę koperty? Znaczy mam podpięte, ale nie pasi mi ,ze zamiast 'Gmail' jest napisane 'Google Mail' i jest jakaś szara ikonka zamiast ikonki z Gmaila. Takie nie wiadomo co.

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety