piątek, 28 marca 2008

Swiftfox - szybszy Firefox?

Autor: Adrian Nowak, 18:58, piątek, 28 marca 2008


Mimo iż twórcy Firefoksa przykładają się do tego, by ich przeglądarka działała stabilnie i szybko, powstają równoległe wersje, które pozwalają na jeszcze szybsze przeglądanie internetu. Swiftfox to przeglądarka bazująca na najnowszym jądrze Firefoksa 3. Tym, co odróżnia program od jego pierwowzoru, jest optymalizacja pod dany typ procesora. Swiftfox korzysta z tych samych folderów co Firefox, więc po instalacji będzie skonfigurowana tak jak jej poprzednia wersja. Można również korzystać z obu przeglądarek jednocześnie.
Program można pobrać ze strony twórców (http://getswiftfox.com/deb.htm) wybierając paczkę odpowiednią dla posiadanego procesora.
Po instalacji ujrzymy przeglądarkę nie różniącą się niczym od zwykłego Firefoksa (w wersji 3).
Z moich testów wynika, że Swiftfoks jest rzeczywiście nieco szybszy i według mnie może stanowić ciekawą alternatywę dla Firefoksa.
Komentarze 2 comments
Anonimowy pisze...

http://en.wikipedia.org/wiki/Swiftweasel

Idea ta sama, ale jest oprogramowaniem otwartym, jak Firefox.

vit0 pisze...

Wybrałem swiftweasel'a gdyż po przeprowadzonych testach jest on ogólnie mniej zasobożerny nawet od swiftfoksa.
Chociaż minimalnie więcej zasobów pobiera podczas oglądania filmów (youtube) w wersji HD to ogólnie lepiej radzi sobie z tymi w standardowej jakości.
Trochę gorzej jest w przypadku otwarcia wielu kart jednocześnie. Tutaj prym wiedzie swiftfox gdyż przy otwartych 17 kartach pobiera o 30MB mniej pamięci jednak odbija się to zwiększonym poborem mocy procesora (około 10% więcej niż swiftweasel)
U mnie RAMu nie brakuje natomiast czasem procesor jest wykorzystywany prawie całkowicie gdy wiele procesów jednocześnie działa w tle więc te 10% to nawet sporo dlatego też zostaję przy swiftweasel'u :)

pozdrawiam

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety