poniedziałek, 7 kwietnia 2008

Tworzenie kopii stron internetowych – WebHTTrack Website Copier

Autor: Adrian Nowak, 08:08, poniedziałek, 7 kwietnia 2008


Stworzenie kopii ulubionej strony umożliwia przeglądanie jej zasobów również bez dostępu do internetu. Może być również przydatne dla twórców witryn internetowych, którzy chcą zrobić kopię bezpieczeństwa swojej strony. Taką funkcjonalność posiada w Linuksie program WebHTTrack. Pokażę jak go zainstalować i skopiować zawartość przykładowej strony internetowej na dysk.
Tym razem aby zainstalować program będziemy musieli uruchomić menadżer aplikacji (Aplikacje=>Dodaj/Usuń...). W polu wyszukiwania wpisujemy 'httrack' i zaznaczamy aplikacje tak jak na obrazku poniżej.
Na koniec oczywiście klikamy na 'Zastosuj zmiany'.
Następnym krokiem będzie uruchomienie programu (Aplikacje=>Internet=>WebHTTrack Website Copier). Aplikacja działa w oknie przeglądarki co jest żadko spotykanym zjawiskiem. Po uruchomieniu program prosi nas o wybór języka. Wybieramy 'Polski' a potem 'Następny >>'. W następnym kroku podajemy nazwę nowego projektu i folder w którym zostanie zapisana pobrana strona internetowa. W kolejnym oknie podajemy adres strony, następnie klikamy na 'Następny >>' i 'Start >>'.
Podczas gdy WebHTTrack będzie pobierał stronę na dysk, w przeglądarce będzie wyświetlana liczba pobranych stron jak i liczba czekających w kolejce.
Komentarze 0 comments

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety