czwartek, 22 maja 2008

Linux Mint 4.0 w wydaniu KDE

Autor: rafaloo, 15:00, czwartek, 22 maja 2008


Wydano najnowszą wersję popularnej dystrybucji o nazwie Mint.
W największym skrócie Mint to dystrybucja oparta na Ubuntu, której twórcy nie zawracają sobie głowy czymś takim jak patenty. Po zainstalowaniu Minta otrzymujemy w pełni multimedialny system, z Java, MP3, flashem i wieloma innymi, które trzeba w Ubuntu samodzielnie z racji patentów i zamkniętego kodu instalować
i konfigurować. Ponadto Mint posiada wiele własnych Mint 4.0 w wersji z KDE narzędzi, które wspomagają użytkownika w codziennej pracy. Do najważniejszych należą:

• mintInstall,
• mintWifi,
• mintUpdate,
• mintAssistant,
• mintUpload.

Cztery ostatnie to w zasadzie nowość. Poza tym w dystrybucji znajdziemy również przerobione w odpowiedni sposób wersje popularnych programów. Przykładem są chociażby zmintowane wersje Firefox i Sunbird. Od pozostałych wersji Mint 4.0, ta różni się przede wszystkim uaktualnionymi wersjami poszczególnych narzędzi oraz środowiskiem graficznym. Twórcy nie zdecydowali się na dołączenie w domyślnej wersji środowiska graficznego KDE 4.0, wykorzystując starszą, ale sprawdzoną gałąź KDE. Najnowsze dziecko można oczywiście zainstalować. Wtrakcie pisania tekstu wydawana była również specjalna wersja Minta z KDE 4.0, na DVD.

info: Linux+ 5/2008

Tagi:

Komentarze 0 comments

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety