piątek, 23 maja 2008

Nowe Kadu

Autor: rafaloo, 15:00, piątek, 23 maja 2008


Po kilkunastomiesięcznej pracy światło dzienne ujrzała najnowsza wersja komunikatora internetowego Kadu, czyli klienta gadu-gadu dla Linuksa, BSD oraz Mac. W trakcie prac nad najnowszą wersją nad zespołem developerów przeszła więcej niż jedna burza. Przede wszystkim zmianie uległ skład Kadu Team, zmieniono stronę internetową i opracowano całkowicie nowy kalendarz wydawniczy. Pojawił się zresztą jasny i czytelny nowy plan rozwoju Kadu.W nowym Kadu położono nacisk na unowocześnienie interfejsu użytkownika.Po pierwsze spore zmiany zaszły w wyglądzie aplikacji.Czy na lepsze, to już ocenią użytkownicy. Developerzy całkowicie od nowa napisali konfigurację programu, czyniąc ją jeszcze bardziej przyjazną dla użytkownika. Ze spraw wizualnych, warto wspomnieć o nowym, bardzo ciekawym motywie graficznym ikon.
Zdecydowanej poprawie uległ moduł konferencji. Pojawiła się możliwość jej opuszczania w trakcie rozmowy, czego brakowało wcześniej.
Poprawie uległa również współpraca z przeglądarkami i klientami pocztowymi. W poprzednich wersjach istniała wprawdzie podobna opcja jednakże brakowało jej wielu przeglądarek. Listę zaktualizowano i uzupełniono o współpracę z klientami pocztowymi. Do ważniejszych zmian można zaliczyć unowocześniony sposób przesyłania plików, pomijając kwestię nowej strony wizualnej, poprawiono współpracę z nowymi wersjami protokołu gg. Tradycyjnie już wraz z nową wersją programu, pojawiają się całkowicie nowe sposoby powiadamiania o nadchodzących wiadomościach, łatwiej jest dostać się do
ostatnio otwartych. Ponadto pojawił się szereg małych, ale przydatnych usprawnień. Dobrym przykładem jest możliwość przerobienia wg własnego mniemania opisów (data, godzina) rozmów w oknie chatu.
Tych zmian można by wymieniać jeszcze bez liku. Nowy klient GG jest naprawdę wart skorzystania, zaś więcej informacji o jego możliwościach znajdziecie na stronie www.kadu.net.

info: Linux+ 5/2008
Komentarze 0 comments

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety