piątek, 16 maja 2008

Strzelanka FPS/FPP dla Ubuntu - AssaultCube

Autor: Adrian Nowak, 09:00, piątek, 16 maja 2008


Nie sposób nie zauważyć, że coraz więcej gier wydawanych jest również w wersji dla Ubuntu. AssaultCube to ciekawa propozycja dla osób, które nie mają zbyt wielkich wymagań co do grafiki i od aplikacji wymagają głównie grywalności.
W samej grze jest jeszcze wiele do poprawienia. Najbardziej rażąca jest bardzo słaba inteligencja botów jak i ich "koślawe" ruchy. Na szczęście nie jesteśmy skazani na grę z botami. Program oferuje tryb multiplayer przez sieć już przy prędkości łącza 56 k. To nie koniec zalet aplikacji. Twórcy zadbali również o to by AssaultCube uruchamiał się na praktycznie każdym sprzęcie co z pewnością zadowoli posiadaczy komputerów do zastosowań biurowych.
Mimo iż gra posiada naprawdę imponujące możliwości (jak na grę dla Linuksa), zajmuje tylko 19 mb. Jeśli więc lubisz czasem sobie postrzelać, zachęcam do wypróbowania gry AssaultCube.

AssaultCube można pobrać z: www.getdeb.net
(instalujemy najpierw assaultcube-data (17.7 MB), a następnie assaultcube (311.6 kB) )
Komentarze 5 comments
rafaloo pisze...

trzeba będzie wieczorem przetestować:)

Anonimowy pisze...

jak robicie testy gier polecam niech ktos wykona gry urbanterror.com gierka smialo smiga na linuxie (silnik q3) miodna sporo ludzi gra pozdro

Anonimowy pisze...

nadal niestety nie są to gry z prawdziwego zdarzenia

Anonimowy pisze...

No to prawda, brakuje im realizmu, ale w porównaniu z grami z przed 3 lat, to dzisiejsze to krok milowy :)

Wiesiek pisze...

"nadal niestety nie są to gry z prawdziwego zdarzenia"
Po co ten komentarz?
Każdy tutaj to wie, i wierzę, że jak będzie chciał grać w gry z prawdziwego zdarzenia, to kupi sobie pod nie odpowiedni system, tak żeby mu to działało.

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety