wtorek, 20 maja 2008

Ustawianie innej tapety na każdym obszarze roboczym w Compiz

Autor: Adrian Nowak, 09:00, wtorek, 20 maja 2008


Ubuntu oferuje kilka obszarów roboczych. Gdy przełączamy się między nimi, wszystkie posiadają taką samą tapetę co niektórym może utrudnić orientację. Pokażę jak sprawić, by każdy obszar roboczy posiadał inne tło.

Na początek uruchamiamy Menadżera Compiz (jak go zainstalować?) wpisując w terminalu 'ccsm', bądź z menu wybieramy 'System=>Preferencje=>Advanced Desktop Effects Settings'.
Z lewego menu wybieramy 'Pulpit' a następnie 'Desktop Cube'. Przechodzimy do zakładki 'Appearance'. W polu 'Background Images' klikamy na 'Nowy' i wskazujemy ścieżkę do tapet, których chcemy użyć. Możemy już zamknąć menadżera. Na koniec uruchamiamy gconf-editor (wpisując 'gconf-editor' w terminalu) przechodzimy w nim do 'apps=>nautilus=>preferences' i odznaczamy opcję 'show_desktop'.
Gotowe, od tej pory każdy z obszarów roboczych będzie posiadał inne tło. Jedyną wadą tego rozwiązania jest brak ikon na pulpicie.
PS Oczywiście aby ta porada działała wtyczki 'Desktop Cube' i 'Rotate Cube' muszą być uruchomione.
Komentarze 2 comments
Anonimowy pisze...

u mnie ta metoda nie działa -mimo,że stosowałem ja kilka razy na nowo instalowanym systemie- zamiast tapety miałem czarne tło :(

Anonimowy pisze...

u mnie natomiast metoda zadzialala, ale po restarcie wywalily sie sterowniki ati, musialem cofnac ten proces, i na nowo zainstalowac sterowniki.

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety