wtorek, 10 czerwca 2008

Kadu - [moduł] agen czyli zobacz osoby mające Cie na liście kontaktów

Autor: rafaloo, 09:00, wtorek, 10 czerwca 2008


Moduł ten umożliwia sprawdzenie, które osoby mają Ciebie na swojej liście kontaktów, a Ty ich nie. Wykrywa tylko te osoby, które mają wybraną opcję Tylko dla znajomych.

Pierwsze uruchomienie:
Przy pierwszym załadowaniu, wtyczka sprawdza obecność pliku z listą znalezionych osób modułu spy i, jeśli taki występuje, pyta czy ma skopiować te osoby do swojej listy. Stary plik nie jest usuwany.

Konfiguracja powiadomień w Kadu 0.6.0:

  • w oknie konfiguracji kliknij kartę Powiadomienia oraz zakładkę Ogólne
  • z rozwijalnego menu Zdarzenie wybierz Agent - znaleziono użytkownika
  • zaznacz poniżej w jaki sposób chcesz być powiadamiany


Konfiguracja powiadomień w Kadu 0.5.0:

  • w oknie konfiguracji kliknij kartę Powiadamianie
  • w tabeli Konfiguracja powiadomień zaznacz w wierszu Inna wiadomość interesujące Cię typy powiadomień

Użytkowanie:
Załadowanie modułu powoduje dodanie do menu głównego okna Kadu elementu Kto ma mnie na liście. Kliknięcie na niego otwiera okno o tej samej nazwie z listą znalezionych osób. Pierwsza kolumna listy określa datę ostatniego wykrycia. Przyciski leżące pod listą służą do: usunięcia osoby z listy znalezionych, dodania osoby do swojej listy kontaktów (osoba dodana znika automatycznie z listy wykrytych) oraz rozpoczęcia rozmowy z daną osobą. Odczytywanie oraz zapisywanie listy osób do pliku następuje wraz z załadowaniem modułu i jego wyładowaniem.

Autor:
Autorem jest Michał Żarłok. Moduł bazuje na wtyczce spy, która wyszła spod palców Przemysława Sowy i Wojciecha Sulewskiego.info:www.kadu.net
Komentarze 2 comments
musk pisze...

taki sam efekt osiągniemy rejestrując transport w jabberze - kontakt który ma nas na liście (+ "tylko dla znajomych)" a my go nie, będzie "prosił" nas o autoryzację. Ale bynajmniej nie jest to metoda "łatwiejsza" od kadu...

Anonimowy pisze...

dzięki informacja na tej stronie byłymi bardzo przydatne ps pavlo

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety