niedziela, 20 lipca 2008

Przydatne dodatki dla Firefoksa 3

Autor: Adrian Nowak, 09:00, niedziela, 20 lipca 2008


Przeglądarka internetowa to coraz ważniejsze narzędzie nie tylko rozrywki ale często również pracy. Zaprezentuje kilka dodatków dla Firefoksa, które sprawią, że spędzony z nim czas będzie przyjemniejszy.

Jeśli chodzi o dodatki dla przeglądarki to nie łatwo polecić taki, który odpowiadał by wszystkim użytkownikom gdyż każdy używa jej do nieco innych zadań. Ja codziennie sprawdzam maila i czytnik RSS dla tego też "uzbroiłem" lisa w dodatki, które informują mnie o zaległych wiadomościach.

Gmail Manager
Nie trudno się domyślić, że dodatek ten odpowiada za monitorowanie poczty Gmail. Co wyróżnia go spośród innych dodatków tego typu? Otóż pozwala on na monitorowanie wielu kont jednocześnie, wiele opcji konfiguracyjnych pozwala go dopasować do własnych wymagań.
Do wyboru mamy np. wyskakujące okno lub dzwonek informujący o tym, że na koncie znajdują się nie przeczytane wiadomości. Ponadto program informuje nas o ilości wolnego i zajętego miejsca na skrzynce pocztowej.

Gmail Manager można pobrać z https://addons.mozilla.org/


Google Reader Watcher

Jest to dodatek podobny do poprzedniego, tym razem ma on za zadanie monitorować wiadomości RSS z Czytnika Google.
Posiada również możliwość powiadamiania przyjemnymi wizualnie oknami, grupowania wiadomości i oznaczania wszystkich źródeł jako przeczytane.

Dodatek możemy pobrać z https://addons.mozilla.org/

Screengrab

Świetny dodatek umożliwiający zapisanie dowolnej strony internetowej w formacie obrazka. Aby zapisać "długą" stronę internetową jako obrazek nie trzeba już robić wielu zrzutów ekranu, wystarczą 2 kliknięcia i strona będzie już na dysku.

Screengrab można pobrać z https://addons.mozilla.org/

Gspace
Jest to dodatek, który umożliwia przechowywanie na koncie pocztowym Gmail dowolnego rodzaju plików. Nie trudno sobie wyobrazić jakie daje to możliwości. Skrzynka pocztowa Gmail to przecież ponad 4 GB miejsca.
Gspace pobierzemy z https://addons.mozilla.org/en-US/

Update Notifier

Głównym zadaniem dodatku jest powiadamianie o aktualizacjach nie tylko przeglądarki ale również innych dodatków zainstalowanych w Firefoksie. Działanie dodatku jest niemal nie widoczne, o aktywności informuje nas jedynie mała ikonka w prawym górnym rogu aplikacji.

Update notifier można pobrać z https://addons.mozilla.org/

Lepszy wygląd

Najnowszy Firefox nie prezentuje się zbyt okazale pod Linuksem. Nie ma nawet powiększonego przycisku "wstecz", który wprowadzono w najnowszej wersji. Zainstalowałem więc dodatek dopasowujący przeglądarkę do Linuksa a dokładnie do środowiska KDE, lecz pod GNOME również wszystko prezentuje się bardzo dobrze.

Nowy wygląd można pobrać z https://addons.mozilla.org/.
Komentarze 4 comments
Anonimowy pisze...

Akurat lepsze dodatki to np Adblock Plus czy Fast Video Download.
A tak nawiasem mówiąc niezły blog, będę częściej tu zaglądał.

Adrian Nowak pisze...

Ta strona się po części utrzymuje z reklam więc nie będę pisał: "Jak usunąć reklamy z UbuntuTweak" :), fast video może i przydatny, zależy co kto robi z przeglądrką.
Dzięki i pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Witam, mam Ubuntu od paru dni, i mam taki problem że mam dźwięk normalnie w systemie, a podczas oglądania filmów w internecie w Firefox 3, np na youtube.com nie ma w ogóle dźwięku w filmach, to samo na innych stronach z flashową przeglądarką filmów... zrobiłem aktualizacje, zainstalowałem kodeki i dalej nie ma dźwięku.

Co może być przyczyną tego błędu i jak temu zaradzić? Bardzo proszę o pomoc. Z góry dzięki.

Anonimowy pisze...

już znalazłem rozwiązanie tego problemu, trzeba wpisać w terminalu takie polecenie: sudo apt-get install libflashsupport

pozdrawiam

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety