sobota, 5 lipca 2008

Wydano Ubuntu 8.04.1

Autor: Adrian Nowak, 09:00, sobota, 5 lipca 2008


Wczoraj wydano poprawioną wersję Ubuntu Hardy Heron o numerze 8.04.1. W kolejnym wydaniu nie znajdziemy nowych funkcji czy programów, twórcy załatali jedynie najczęściej występujące błędy.

Do najważniejszych aktualizacji można zaliczyć Firefoksa w wersji 3, a najważniejsze poprawki to min. poprawienie uprawnień Samby oraz lepsza konfiguracja interfejsów FUSE dla GVFS.

Aby uaktualnić system nie trzeba pobierać nowej płyty Ubuntu. Jeśli mamy zainstalowane już Ubuntu 8.04 wystarczy w konsoli wpisać:
sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade

W między czasie trwają również prace nad nową wersją Ubuntu Intrepid Ibex oznaczoną numerem 8.10, której wydanie planowane jest na październik 2008. Przypomnę, że pierwsza wersja testowa alfa Ubuntu 8.10 oprócz zaktualizowanych pakietów zawierała odświeżony wygląd, który jednak nie wszystkim przypadł do gustu. Mimo wszystko myślę, że jest to dobry krok w kierunku zmiany interfejsu, który przez wiele wydań był jedynie delikatnie odświeżany.
Komentarze 2 comments
Anonimowy pisze...

Czyli wiadomo już co ściągać dzisiejszej nocy. A w ogóle to gratulacje za bloga, ostatnio stał się miłym codziennikiem. Potrzebne są nam strony prezentujące wybrane linuxowe oprogramowanie. Osobiście nie zawsze mam czas przedzierać się przez gąszcz nowinek.

Adrian Nowak pisze...

Bardzo dziękuję :)

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety