czwartek, 3 lipca 2008

Zmiana liczby pulpitów wirtualnych (GNOME)

Autor: Adrian Nowak, 09:00, czwartek, 3 lipca 2008


Często początkujący użytkownicy Linuksa zadają pytania, które na pozór wydają się banalne. Banalne są one jednak tylko na pozór, gdyż często podstawowe funkcje systemu są ukryte pod grubą warstwą okien. Dziś odpowiem na jedno z takich pytań - jak zmienić liczbę wirtualnych pulpitów.
Będzie do tego potrzebny program CompizConfig (jak go zainstlować).
Po instlacji uruchamiamy go wybierając z menu: 'System=>Preferencje=>Advanced Desktop Effects Settings'.
Następnie klikamy na button 'General Options' i przechodzimy na zakładkę 'Desktop Size'. Tam definiujemy liczbę wirtualnych pulpitów w pionie i w poziomie.
Komentarze 8 comments
Unknown pisze...

wystarczy prawym i wybrac preferencje...

Adrian Nowak pisze...

Kurcze, rzeczywiście wystarczy kliknąć prawym i wybrać preferencje :) A ja całe życie tak sie męczyłem...

Anonimowy pisze...

Fajnie Panowie, ale to nie ma nic wspólnego z Gnomem, a z CF ;)

Anonimowy pisze...

wszystko fajnie i banalnie łatwe ale czy jest możliwość żeby te cztery pulpity były od siebie niezależne(czy da się chociaż ustawić na nich cztery różne tła bo pamiętam że jak jakieś 3 lata temu miałem jakąś starą wersje SUSE to była tam taka możliwość a w ubuntu nie ma)

Anonimowy pisze...

Wszystko fajnie tyle że ustawiam 2x2 i działają mi tylko górne 2, jak ustawie 4x0 to wszystkie działają, co z tym zrobić ?

Anonimowy pisze...

siemasiema

Anonimowy pisze...

Dobre ale trochę nie rozumiem o co chodzi w tym momencie jest to bardzo proszę o kontakt z nami na to że nie ma problemu z tym nie możemy się umówić na spotkanie z cyklu Grand Press Photo Day spa nad morzem i w ogóle nie ma problemu z tym nie możemy się umówić na spotkanie z cyklu Grand Press Photo Day spa nad morzem i w ogóle nie ma problemu z tym nie możemy się umówić na spotkanie y tu jest link do tego komentarza zgłoś do usunięcia autor nie wiem czy to jest to możliwe to proszę o kontakt z nami na to że nie będzie problemu jak się okazało ze nie mam zamiaru z tego nie wiem co z kolei na razie jest ok to czekam z tym co robi to z tego nie wiem co z kolei na razie jest ok to czekam z tym co robi to co się stało z powrotem na to pytanie nie wiem jak z tymi zdjęciami i nie wiem jak z tymi zdjęciami i nie wiem jak z nami od początku istnienia i tak dalej będzie.

Anonimowy pisze...

Nie ma sensu to co ty robisz

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety