poniedziałek, 18 sierpnia 2008

Canonical pod skrzydłami Linux Foundation.

Autor: Anonimowy, 17:42, poniedziałek, 18 sierpnia 2008


To na co czekaliśmy stało się faktem, organizacja zrzeszająca firmy i przedsiębiorstwa, podjęła pod swoje skrzydła Firmę Canonical, założoną przez południowoafrykańskiego miliardera Marka Shuttlewortha. Firma ta od 2007 r. zajmuje się rozwijaniem jednej z najpopularniejszych linuksowych dystrybucji czyli Ubuntu. Linux Foundation, jest firmą która zajmuje się kwestią standaryzacji systemów operacyjnych z pod znaku pingwina. Warto dodać iż Mark Shuttleworth, zasiada w zarządzie Linux Foundation od 2007 r.

Jim Zemlin, dyrektor wykonawczy w Linux Foundation, uważa, że fakt dołączenia firmy Canonical do jego organizacji może mieć przełomowy wpływ na popularyzację rozwiązań linuksowych na całym świecie. Projekty realizowane przez fundację wspierane będą teraz przez specjalistów tworzących jedną z najpopularniejszych dystrybucji linuksowych na świecie.


źródło: dobreprogramy.pl

Tagi:

Komentarze 4 comments
Anonimowy pisze...

s/z pod/spod/

Anonimowy pisze...

Mark Shuttleworth
NIE JEST AMERYKANINEM!
Pochodzi z RPA.

Anonimowy pisze...

Wiem że niezwiązane jest to z tematem ale nie chciałem dodawać do tematu gestikk bo pewnie odpowiedzi bym sie nie doczekał. Po odpowiedzi na moje pytanie można skasować komentarz.Mam problem z dodaniem do getikk terminala jaka jest jego pełna nazwa ?? wpisuje "terminal" i nie działa :(

Adrian Nowak pisze...

gnome-terminal

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety