poniedziałek, 11 sierpnia 2008

Poszukuję pasjonatów Linuksa i redaktorów do stworzenia sieci blogów o Linuksie

Autor: Adrian Nowak, 11:21, poniedziałek, 11 sierpnia 2008


Interesuje się Linuksem od dawna i bardzo lubię pomagać innym użytkownikom. Z tego powodu stworzyłem tego bloga. Już od kilku miesięcy piszę tu o ciekawych programach, nowościach i moich własnych spostrzeżeniach. Ubuntu to jednak tylko jedna z wielu ciekawych dystrybucji Linuksa o których można pisać, dla tego planuję stworzyć sieć blogów o najciekawszych Linuksach.
Stworzenie takiej sieci, dla użytkowników poszczególnych dystrybucji nie jest zadaniem prostym. Głównym problemem jest dostarczanie odpowiedniej treści. Ja sam oczywiście nie podołam pisaniu o kilku dystrybucjach jednocześnie, gdyż po prostu nie mam odpowiedniej wiedzy i wystarczającej ilości czasu. Poszukuje więc pasjonatów ciekawych dystrybucji, którzy chcą się podzielić swoją wiedzą o systemie z innymi użytkownikami.

Na jakich zasadach będziecie pisać? Na prostych i przejrzystych.
- Każdy twórca danego bloga ma prawo do pisania oprócz ciekawostek i informacji o systemie również umieszczanie własnych przemyśleń i doświadczeń.
- Na tworzonym blogu możecie umieszczać własne reklamy AdSense czy jakie kolwiek inne przez co będziecie zarabiać na pisaniu.
- Nie wolno, standardowo, umieszczać treści zupełnie nie związanych z tematem jak również nikogo obrażać.

Jak widzicie zasady są podobne do tworzenia bloga poza naszą siecią. Pisze "naszą" bo każdy twórca jest traktowany jak autor, może dowolnie modyfikować wygląd bloga i wprowadzać swoje pomysły. Nie jestem tutaj jakimś szefem czy kimś w tym rodzaju, nadzoruje tylko całą sieć, służę pomocą i oczywiście tworze UbuntuTweak :)

Jakie są zalety pisania w sieci blogów?
Przede wszystkim jest to darmowa reklama na innych blogach w sieci, która zapewni przypływ użytkowników zainteresowanych Linuksem. Sieć blogów jest również łatwiejsza do wypromowania w internecie przez co więcej ludzi zainteresuje się tworzonymi przez nas blogami (może napisze o nas jakiś duży serwis) i mam nadzieje, że również Linuksem.

Stroną techniczną, hostingiem, domeną i innymi zagadnieniami związanymi z prowadzeniem blogów zajmuje się ja, więc nie musicie się o to martwić.

Jeśli więc interesujecie się Linuksem i chcecie pomagać innym użytkownikom, napiszcie do mnie na adrianpoczta@gmail.com

PS W przygotowaniu jest już blog o Linux Fedora.

Tagi:

Komentarze 15 comments
Unknown pisze...

Fedorka i Ubunciak to moje ulubione distra ;). Fajny blog często go czytuje mam nadzieje że pomysł się rozwinie i poczytam niedługo o innych dystrybucjach. Osobiście planuje otworzyć bloga o grafice z dużym naciskiem na aplikacje Open Sorce, więc życzę powodzenia.

Adrian Nowak pisze...

Dziękuje za życzenia :)

Co do bloga to można by zrobić coś takiego jak np. grafika-linux.com czy coś w tym stylu. Blogi o Linuksie nie muszą dotyczyć wyłącznie samych dystrybucji :)
Jakby co to pisz.
Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Ech znowu z tym obrażaniem. Jak ktoś się czuje obrażany to nie musi czytać bloga.

Adrian Nowak pisze...

@Kaldachar napisałem tak dla formalności, a to że nie musi czytać to nie jest wytłumaczenie, bo za zniesławienie może mnie ktoś pozwać :)

Unknown pisze...

@adrian
Nad formą bloga jeszcze się zastanawiam, ale wole unikać nazwy Linux w nazwie, ponieważ nie każdy kto używa OSowych aplikacji używa Linuksa :). Miałem zamiar poświęcić swój blog temu zagadnieniu tak jak np. zrobił oddied.net ale nad tym pomyśle. Jeśli wyjdzie na to że zrobię 2 blogi to ten o osowej grafice nazwę OpenArt ;)
Jakby co to napisze :)

shai pisze...

Czekam niecierpliwie na premierę blogu o Fedorze :)

Krzysiek(tm) pisze...

Ten twój blog to naprawde super sprawa ,pozdrawiam

Adrian Nowak pisze...

Dzięki :)

Anonimowy pisze...

http://planet.ubuntu-pl.org/ - a to co niby ;)

Adrian Nowak pisze...

@Anonimowy nie o tego typu blogi mi chodzi..

Anonimowy pisze...

Możnaby też założyć forum.

Adrian Nowak pisze...

Jeśli chodzi o fora to im jest ich mniej tym lepiej. W Polsce największym forum jest forum.ubuntu.pl i niech tak zostanie.

shai pisze...

Kiedy świat ujrzy blog o Fedorze ?

Adrian Nowak pisze...

Start planowany jest w następnym tygodniu choć pewne artykuły są już napisane :)

Anonimowy pisze...

Pewnie, tak a i może nie przez najbliższe 16 dni mam na planie napisać ponad dwieście artykułów, a potem zobaczymy.

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety