środa, 10 września 2008

Instalacja środowiska XFCE (z Xubuntu) w Ubuntu

Autor: Adrian Nowak, 09:00, środa, 10 września 2008


XFCE uchodzi za jedno z najszybszych środowisk graficznych dostępnych dla Linuksa. Desktop ten zyskał tak wielką popularność, że zdecydowano się wydawać wersję Ubuntu z XFCE czyli Xubuntu.


Jako, że instalujemy pakiet z innej wersji tego samego systemu sam proces nie będzie zbyt wyczerpujący. Aby zainstalować nowe środowisko wystarczy w konsoli wpisać:
sudo apt-get install xubuntu-desktop

Następnie podczas kolejnego uruchamiania komputera bądź po wylogowaniu wybieramy typ sesji i logujemy się na nowy desktop. Zachęcam do wypróbowania XFCE nawet na szybszych komputerach.
Komentarze 4 comments
Anonimowy pisze...

Niezła Ubuntowa tapeta.

Franek pisze...

A ja dodam że nie trzeba instalować całego desktopu, można zainstalować samo środowisko apt-get install xfce4 :)

Anonimowy pisze...

Walnąłem sobie to xubuntu-desktop i hm.. parę rzeczy mi się spodobało, szybkość akurat na nic jeśli system wstaje ociężale. Pierdyknęło mi natomiast parę rzeczy, błąd, że instalowałem xubuntu desktop zamiast tylko xfce. Wkurzyła mnie sprawa języka polskiego - xfce nie jest spolonizowane całkowicie, czy czegoś nie "dogrzebałem"?? Bo może i bym pomyślał... może i tak...

Anonimowy pisze...

ciężko się zdecydować teraz na środowisko. Gnome jest świetne, Xfce także, nowe kde 4.1 rozwija skrzydła. Jesteśmy w świetnej sytuacji. Można zainstalować sobie wszystkie :)

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety