niedziela, 21 września 2008

Kontrola pulpitu gestami myszy w Ubuntu

Autor: Adrian Nowak, 17:00, niedziela, 21 września 2008


Jakiś czas temu pisałem o programie Gestikk dzięki, któremu można w prosty sposób sterować działaniem naszego systemu. Mimo iż Gestikk to świetna aplikacja jej obsługa mogła sprawić początkującym nieco kłopowów. Niedawno trafiłem jednak na aplikację jeszcze łatwiejszą w obsłudze i nieco lepiej wyglądającą. Mowa o programie Easystroke, którego konfigurację opiszę poniżej.


Paczkę DEB programu możemy pobrać ze strony http://sourceforge.net/. Po instalacji programu uruchamiamy go z menu 'Aplikacje=>Dostęp uniwersalny=>Easystroke Gesture Recognition'.

Możemy też w łatwy sposób dodać program do autostartu przechodząc do 'System=>Preferencje=>Sesje' dodając tam program easystroke.


Po uruchomieniu programu da on o sobie znać w obszarze powiadamiania poprzez wyświetlenie tam swojej ikony. Po kliknięciu w tę ikonę, programu ukaże nam okno aplikacji, w którym nie zdefiniowaliśmy jeszcze żadnego skrótu. Aby to zrobić klikamy na Add Action. Nowa akcja zostanie dodana do listy, a my zostajemy poproszeni o wypełnienie pól informujących program o typie akcji i geście myszy jaki ją inicjuje.

Teraz wystarczy już tylko kliknąć w pole record gesture i przytrzymując środkowy przycisk myszy narysować dowolny symbol. Gesty myszy można testować od razu po dodaniu.

źródło: tombuntu.com


Tagi:

Komentarze 4 comments
Anonimowy pisze...

świetny program. i póki co bezproblemowy. znowu nowa rzecz w ubuntu :D teraz wymyslam najlepsze gesty do programów, folderu domowego, itd.

Anonimowy pisze...

kolejny bajerek, który znudzi się po jakimś czasie.. wypróbuj to z tabletem

Anonimowy pisze...

a jak zrobić podawanie hasła admina ?

Zen Vantalye pisze...

"a jak zrobić podawanie hasła admina ?"

A mógłbyś trochę jaśniej bo nie rozumiem gdzie ma podawać te hasło i po co?

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety