wtorek, 9 września 2008

Odtwarzana piosenka w opisie Pidgina

Autor: Adrian Nowak, 09:00, wtorek, 9 września 2008


Pidgin to prosty komunikator dołączony standardowo do Ubuntu. Być może to właśnie swojej prostocie zawdzięcza on sympatię szerokiego grona użytkowników, nie tylko Linuksa. Wbrew pozorom nie jest to aplikacja, której możliwości są ograniczone wyłącznie do chatowania. Dzięki wtyczkom, w prosty sposób dodamy do Pidgina wiele ciekawych funkcji.

Dziś napiszę jak zainstalować wtyczkę, która w naszym opisie ustawi automatycznie wykonawcę i tytuł odtwarzanego utworu.

Na początek pobieramy z GetDeb.net i instalujemy paczkę zawierającą wtyczkę MusicTracker. To dzięki niej Pidgin nabierze nowych zdolności :)

Następnym krokiem jaki musimy wykonać po instalacji jest uruchomienie bądź restart Pidgina. Potem przechodzimy do menu 'Ustawienia' i 'Wtyczki'. Na liście dostępnych pluginów odnajdujemy wtyczkę MusicTracker i uaktywniamy ją zaznaczając 'ptaszka' obok nazwy.

Od tej pory, po uruchomieniu dowolnego odtwarzacza muzyki, nasz opis będzie się zmieniał analogicznie do tego widocznego powyżej. Taki sposób wyświetlania nie wszystkim odpowiada więc twórcy wtyczki pomyśleli o bardzo dobrym menu konfiguracyjnym. Panel konfiguracji uruchamiamy podobnie jak aktywacje wtyczki, z tą różnicą, że po zaznaczeniu klikamy u dołu na przycisk 'ustawienia wtyczki'.

Tutaj możemy dowolnie dostosować nasz opis. Dostępna jest również funkcja dzięki której nie będą wyświetlane tytuły piosenek zawierające wulgarne słowa (czasem może się przydać ;). Na koniec pamiętajmy, że przez wiele komunikatorów zmiana statusu kogoś na liście kontaktów jest sygnalizowana dźwiękiem. Być może nie każdemu spodoba się "piszczenie" komunikatora co kilka minut.
Komentarze 7 comments
Anonimowy pisze...

I od tej pory nasi znajomi pisza:
"- Ty, masz taki bajer, co wyswietla w statusie tytuly kawlkow, ktorych sluchasz?
- Mam.
- A mozesz nie miec?
- Pojdzmy na kompromis - bede puszczal dluzsze kawalki."

Ciagle zmiany statusu moga niektorych ostro zbulwersowac.

Jakub Rusinek pisze...

Na szczęście tylko w GG trzeba coś takiego umieszczać w opisie.

XMPP ma osobne "pole" - zarówno do nastroju, jak i odtwarzanego utworu :) .

Anonimowy pisze...

Zdradzisz nam której wtyczki używasz do wyświetlania takich fajnych powiadomień? Ja używam Guifications, ale niestety to nie jest to...

Adrian Nowak pisze...

O jakie powiadomienia chodzi?

Anonimowy pisze...

Szybciej piszę niż myślę. Dopiero teraz pokapowałem, że okno na obrazku to nie powiadomienie o czyimś opisie tylko twoje.
W takim razie znasz wtyczkę, która wyświetla zmiany statusów innych osób w takiej właśnie formie?

Adrian Nowak pisze...

niestety nie zagłębiałem się w to nigdy

Anonimowy pisze...

A ma ktoś pojęcie, jak dodać do listy moc lub audacious?

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety