wtorek, 16 września 2008

Organizacja zadań do zrobienia z Tasque i Remember The Milk

Autor: Adrian Nowak, 09:00, wtorek, 16 września 2008


W dzisiejszym świecie coraz trudniej zapamiętać dużą liczbe zadań którymi jesteśmy obarczani. Orgranizery są teraz wbudowywane we wszystko co się da: telefony, odtwarzacze MP4, palmfony i inne urządzenia przenośne. W komputerach liczba oprogramowania do organizacji czasu i przypominania jest jeszcze większa. Opisany przeze mnie Tasque opiera się na serwisie rememberthemilk.com (pobiera z niego dane) przez co posiadamy dostęp do naszego terminarza z każdego miejsca na ziemi w którym występuje internet.

Na początek, aby w pełni wykorzystać możliwości programu Tasque, musimy się zarejestrować na stronie gdzie będziemy mogli zarządzać naszymi zadaniami. Wchodzimy więc na
http://www.rememberthemilk.com/signup/ i wypełniamy wszystkie pola. Po krótkim procesie weryfikacyjnym, możemy się juz zalogować na nasze konto. Za chwilę wgramy aplikację, ktora ułatwi nam zarządzanie czynnościami.

Aby zainstalować właściwy program, dodajemy do listy oprogramowania osób trzecich następującą linijkę:
deb http://ppa.launchpad.net/tasque-packagers/ubuntu hardy main
Po dodaniu nowego źródła i odświeżeni listy reopzytoriów wpisujemy w konsoli:
sudo aptitude install tasque
Po instalacji program uruchamiamy z menu Aplikacje=>Biuro=>Tasque. Wystarczy teraz tylko zezwolić programowi na połączenie z przeglądarką by automatycznie zalogował się do naszego konta na rememberthemilk.com

Okno programu Tasque

Program jest dość dobrze zaprojektowany, a to w połączeniu z niewieloma funkcjami gwarantuje dużą prostotę obsługi. Interfejs dostępny na stronie serwisu jest nieco bardziej rozbudowany i w dodatku w języku polskim.

Jak widać, możliwości zarządzania zadaniami mamy bardzo wiele. Jeśli chodzi o programy tego typu to jest w czym wybierać, najważniejsze jednak by każdy używał tego co mu najbardziej odpowiada.
Komentarze 1 comments
Anonimowy pisze...

Fajnie jakbyś napisał o innych organizatorach na lina, bo taki twór, gdzie czasami niekoniecznie tajne, ale niejawne spotkania zapisują się gdzieś, gdzie wyciągnąć te dane można w ciągu 5min, to nie dobre rozwiązanie..

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety