wtorek, 30 września 2008

Ubuntu uruchamia się na Pandorze

Autor: Adrian Nowak, 06:48, wtorek, 30 września 2008


Fani Ubuntu mogą się pochwalić kolejnym sukcesem na koncie. Tym razem udało się z uruchomić specjalnie spreparowaną wersję Ubuntu 7.04 wyposażoną w środowisko xfce na popularnym za granicą urządzeniu dla graczy o nazwie Pandora. Obiekty na ekranie nie działają jeszcze zbyt płynnie a Firefox w ogóle się nie uruchamia jednak widać poprawną współpracę z programem graficznym GIMP.źródło: engadget.com

Tagi:

Komentarze 2 comments
michalje pisze...

może troche nie na temat, ale wyobraźcie sobie co by sie stało jakby nagle linux zdobył 50% rynku desktopów.. ile firm które do tej pory POMAGAJĄ tworzyć windowsa by padło. jest conajmniej 10 bardzo popularnych antywirusów, to samo z firewallami, itp, itd. i nagle te firmy przestały by być potrzebne, bo na linuksa nie ma wirusów :).

są pewni ludzie którzy blokują rozpowszechnienie sie linuksa..

od nas zależy czy damy sie kierować jakiejś grupce ludzi powiązanych z m$.

Anonimowy pisze...

@michal - jeśli linux zdobędzie 50% rynku, to wielu z nas się z niego wyprowadzi, bo wtedy powstaną setki wirusów pisanych z myślą o tym środowisku i te nieliczne wyjątki, które działają rozpowszechnią się i zmutują dzięki zaawansowanym linuxiarzom. Wtedy znów będzie trzeba szukać jakiegoś innego środowiska.

Zresztą i tak wszystko idzie w kierunku tego, że w komputerach w ogóle nie będziemy mieć żadnego systemu operacyjnego, tylko za pomocą BIOSopodobnego podstawowego oprogramowania będziemy łączyć się przez sieć z wybranymi serwerami, które będą dawcami systemu operacyjnego, które będą dawcami oprogramowania i pewnie nawet pliki będziemy tam przechowywać. Chcesz pracować na Linuxie - łączysz sie z serwerem Ubuntu, następuje start i możesz pracować. Chcesz popracować na Macintoshu - wybierasz inny serwer i swoje pliki widzisz w okienkach od Apple.
Zamiast kupować oprogramowanie, wykupujesz u dawcy abonament na odpowiednie pakiety programów, wszystko działa powalająco szybko a większość pracy obliczeniowej odbywa się na serwerach dawców. A piractwo polega na wykorzystywaniu "nielegalnych" dawców, którzy w zamian za wyświetlanie reklam na twoim monitorze zezwalają ci na korzystanie za darmo z najnowszego oprogramowania.

Niemożliwe?

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety