środa, 3 września 2008

UbuPliki - serwis z programami dla Ubuntu

Autor: Adrian Nowak, 17:29, środa, 3 września 2008


Dziś wystartował mój kolejny serwis poruszający tematykę Linuksa. Tym razem jest to rozszerzenie dla tego bloga, żyjące jednak własnym życiem. Na stronie UbuPliki będę opisywał najciekawsze i najbardziej przydatne programy, które można zainstalować w Ubuntu. Myślę, że w ten sposób będzie można łatwiej wyszukiwać programy i przeglądać ich spis.

Jeśli chodzi o artykuły na UbuPliki to są to opisy programów, linki do najważniejszych stron związanych z danym programem i na końcu link 'Download' do strony z której można pobrać łatwą w instalacji paczkę DEB dla Ubuntu.

Nie hostuje udostępnianych paczek. Linkuje jedynie do stron takich jak getdeb.net czy do witryn twórców z których można pobrać odpowiednie pliki.

Póki co, w serwisie opisałem jedynie dwie aplikacje, oczywiście co jakiś czas będę dodawał kolejne programy godne uwagi użytkowników Ubuntu. Zapraszam więc na stronę http://ubupliki.blogspot.com/ jak również zachęcam do subskrypcji kanału RSS nowej witryny.

Tagi:

Komentarze 11 comments
Anonimowy pisze...

literówka na gedteb.net ->getdeb.net.

Gratulacje za czadowego bloga. Tak trzymać !!!

Adrian Nowak pisze...

dzięki :) poprawione

Łukasz Migdałek pisze...

Kolejny super blog :)
Abyś się wyrobił z nimi :)

Adrian Nowak pisze...

Najwyżej na tym UbuPLiki będę żadziej publikował nowe artykuły. Jeśli chodzi o strony to UbuntuTweak to mój priorytet :)

Anonimowy pisze...

Pomysł super i czegoś takie właśnie brakuje. A jak to będzie wyglądało po wydaniu Ubu 8.10, ponieważ osobiście mam już dość niedopieszczonych wydań. Ostatnio w łatwy sposób doinstalowałem do Hardego network managera 0.7, który jest jednym z ważniejszych elementów Ubu 8.10. Nie potrzebuje najnowszych wydań, a czasami tylko niektóre aplikacje ;D Mam nadzieje, że paczuszki będą też dla LTS'a.

Pozdrawiam.

Anonimowy pisze...

Ja tylko proszę o nie robienie konkurencji xD
http://gry.ubuntu.pl/wiki/index.php/AssaultCube

tak btw. Można skorzystać z twojego opisu? :]

Adrian Nowak pisze...

Konkurencji chyba nie będzie bo to nieco szersza tematyka :), a opisy możńa kopiować do woli podając, żródło z aktywnym linkiem do strony na UbuPliki.

Anonimowy pisze...

Super sprawa z tą stroną :-)
Pozdrawiam.

Tomaas Hara pisze...

Kolego bardzo dobry pomysł. Podoba mi się sposób w jaki podchodzisz do sprawy.
Wnosisz więcej życia w idee Ubuntu dla przeciętnych użytkowników niż cała reszta i robisz to "po swojemu" konsekwentnie. Może już niedługo będziemy współpracować... Pozdrawiam.
Tomaas Hara.

Anonimowy pisze...

Dlaczego na UbuPliki anonim nie może dodawać komentarzy? Jeśli chodzi o najnowszego newsa na temat Wine Doors, to mogę podzielić się uwagami do programu Sketchup. Instalowałem ręcznie z konfiguracją kluczy w rejestrze i: program bardzo często się wywala, przy ponownym uruchomieniu ładuje domyśle ustawienia. Podobnie po instalacji za pośrednictwem Wine Doors!

Adrian Nowak pisze...

Poprawiłem to, teraz każdy może komentować.

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety