sobota, 18 października 2008

Dell reklamuje swoje komputery z Ubuntu

Autor: Adrian Nowak, 22:17, sobota, 18 października 2008


Jak podaje Czytelnia Ubuntu, znana firma komputerowa Dell rozpoczyna kampanię reklamową swoich netbooków. Jest to bardzo duży krok w kierunki popularyzacji Ubuntu na świecie. Wiele zagranicznych pism załączyło 12 października dodatek reklamowy Della wychwalający mini komputery z preinstalowanym Ubuntu.

Jednym z reklamowanych produktów był Dell Inspirion Mini 9, netbook o przekątnej ekranu zaledwie 8.9" przeznaczony do przeglądania stron, sprawdzania maili i kontaktów za pomocą komunikatorów. Mimo, iż jest on dostępny w dwóch wersjach, z Windows Vista i Ubuntu, o tym pierwszym nawet nie wspomniano w reklamie (widoczna poniżej).


Biorąc pod uwagę olbrzymi rozwój rynku subnotebooków i netbooków łatwo sobie wyobrazić jak dużą popularność mogą zdobyć mini komputerki z Ubuntu Mobile Edition na pokładzie.

za: czytelnia.ubuntu.pl, www.thevarguy.com
Komentarze 5 comments
Unknown pisze...

Trzeba przyznac, ze dell odwala kawal dobrej roboty. Firma z roku na rok zyskuje w moich oczach coraz wiekszy szacunek. Nie tylko wprowadzila Ubuntu na rynek laptopow, ale rowniez aktywnie uczestniczy w rozwijaniu sterownikow oraz jego reklamie.

Unknown pisze...

No może i teraz odwala. Ale kilka miesięcy wcześniej zaczęła sprzedawać swój model Dell XPS M1530 z linuksem i to właściwie można by nazwać w tym przypadku antyreklamą Della. Są problemy z siecią bezprzewodową, z touchpadem(chodzi tak źle, że nie da się z niego korzystać). A i jeszcze grafiką nvidii - Po włączeniu drugiego dużego monitora i wyłączeniu ekranu z laptopa dzieją się cuda w połączeniu z compizem. Okienka zaczynają się otwierać kilka razy wolniej i wszystkiemu towarzyszy jakiś dziwny lag :)

Anonimowy pisze...

Ale na tej reklamie nie ma nawet wymienionego słowa Ubuntu.. Skąd wiadomo, że chodzi właśnie o ten system i wogóle o Linuksa ?

Anonimowy pisze...

Dell sprzedaje te laptopy z Ubuntu lub Windowsem XP, a nie z Vistą.

patrycju5z pisze...

Anonimowy1: W specyfikacji widneje ubuntu linux.

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety