niedziela, 5 października 2008

Google odświeża repozytoria dla Linuksa

Autor: Adrian Nowak, 08:31, niedziela, 5 października 2008


Wyszukiwarkowy gigant, firma Google odświeżyła repozytoria z oprogramowaniem dla Linuksa. Zawierają one najnowsze dostępne wersje aplikacji i pozwalają na łatwiejsze aktualizowanie już posianych.

Na stronie pomocy technicznej dokładnie opisano instrukcje instalacji używając GUI w systemach: Ubuntu Debian GNU/Linux, openSUSE i Mandriva. Dostępne są też instrukcje instalacji dla najpopularniejszych narzędzi takich jak: APT, YUM, urpmi, YaST2 i RPM.

Póki co w repozytorium Googli znajduje się tylko program do obróbki i katalogowania zdjęć Picasa, jednak zapowiedziano już dodanie kolejnych aplikacji.

W poprzednim tygodniu Google wydało program Picasa 3.0 dla Linuksa. Zapewne finalną wersję, użytkownicy Linuksa będą mogli pobrać w prosty sposób z nowego repozytorium gdy tylko zostanie ona wydana.


Tagi:

Komentarze 5 comments
Anonimowy pisze...

Ciekawe, gdyż ja mam w debianie to repozytorium już nie pamiętam od kiedy. (co najmniej kilka miesięcy). Więc jakaś nowość wielka to raczej nie jest.

Anonimowy pisze...

Ciekawe, że aż tyle osób osób ma dziś problemy z rozumieniem czytanego tekstu.
Już sam tytuł: "Google odświeża repozytoria dla Linuksa", powinien średnio bystrym czytelnikom wyjaśnić chyba wszystko. No ale widać nie wszystkim...

Adrian Nowak pisze...

Tytuł posta został zmieniony, stąd te nieścisłości. Przepraszam za utrudnienia.

patrycju5z pisze...

Nie wiem w jakims skrypcie i w jaki sposob google robi swoje programy, ale cholernie podoba mi sie plynnosc przewijania katalogow jak i niemal natychmiastowy wiekszy podglad miniaturek. Działa to niezwykle efektywnie zarówno na nowymjak i na starych komputerach.

Anonimowy pisze...

moze nie jestem ekspertem, ale moim skromnym zdaniem, repozytorium jest do 7.10, a zblizamy sie do wydania 8.10 i zeby tego bylo malo, to repozytoru=ium nie dziala...

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety