sobota, 11 października 2008

Wikipedia migruje na Ubuntu Server 8.04

Autor: Adrian Nowak, 06:00, sobota, 11 października 2008


Największa na świecie internetowa encyklopedia tworzona przez internautów rozpoczęła działalność w 2001 roku. Od początku było jasne, że witryna reprezentująca otwarte ideologie będzie opierać swoją infrastrukturę o otwarte rozwiązania. Przez te kilka lat swojej działalności Wikipedia obsługiwana była przez serwery z Linuksami Red Hat i Fedorą. Fedora sprawiała jednak liczne problemy z i była skomplikowana w obsłudze. Niedługo jednak te problemy znikną, gdyż w ciągu kilku następnych miesięcy zakończona zostanie migracja na Ubuntu Server 8.04 na ponad 400 serwerach obsługujących witryny otwartej encyklopedii.

Migracja i obsługa wszystkich serwerów przez jeden system wpłynie bardzo korzystnie na administracje całym systemem. Większość z 400 serwerów na których zostanie zainstalowane Ubuntu znajduje się w Tampa, Fla., natomiast reszta maszyn znajduje się w rozsianych po całym świecie centrach danych w Korei Południowej czy Amsterdamie.


Tagi:

Komentarze 7 comments
patrycju5z pisze...

teraz to się zacznie reklama ubuntu ;] skoto taki gigant jak wikipedia przedsiada sie na ubuntu to ubuntu musi jednak cos znaczyc ;]

Anonimowy pisze...

Ciekawe tylko dla czego 8.04 skoro został niecały miesiąc do wydania winalnej wersji ubuntu 8.10. ;]
Reklama owszem, zapewne wielu użytkowników Fedory jak i innych Linuxów przesiądzie się teraz na Ubu :)

Adrian Nowak pisze...

Pewnie dla tego, że wersja 8.04 posiada dłuższe wsparcie.

Anonimowy pisze...

@partycju@z nie sądze wszyscy użytkownicy Fedory, są przyzywyczajeni do swojego systemu. I nie sądze aby przesiadali się na Ubuntu tylko dlatego że Wikimedia zmienia oprogramowanie.

@bartłomiej Został nie cały miesiąc a oni w nie całe dwa miesiący dopiero powinni przygotować plany dot. zmiany systemu. :)

patrycju5z pisze...

Piotrku, ja rowniez nie sądze :)

musk pisze...

przydałby się jakiś link czy coś...

Anonimowy pisze...

Wybierają 8.04 choćby z prostej przyczyny - wersja server ma wsparcie przez 5 lat, jeśli mnie pamięć nie myli. Po co mają się "rzucać" na 8.10, kiedy mogą zainstalować 8.04 LTS, i mieć spokój na najbliższe lata.

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety