poniedziałek, 6 października 2008

Wydano Mono 2.0, alternatywę dla Microsoft .NET

Autor: Adrian Nowak, 21:34, poniedziałek, 6 października 2008


Twórcy projektu Mono wydali dziś Mono 2.0, najnowszą alternatywna wersję open source projektu .Net framework. Z Mono użytkownicy mogą uruchamiać aplikacje .Net na wielu platformach bez konieczności rekompilowania kodu.

Wspierana przez Novella, najnowsza wersja Mono zawiera wsparcie dla ADO.NET 2.0 API dla dostępu do baz danych, ASP.NET 2.0 API do uruchamiania bazujących na internecie aplikacji, Windows.Forms 2.0 API do kreowania okien aplikacji, System.XML 2.0 API pozwalający na manipulowanie dokumentami XML, System.Core, System.Xml.Linq i System.Drawing 2.0 API do renderowania grafiki.


Jak wcześniej wspomniałem Mono może być uruchamiane na wielu platformach. Zainteresowani mogą pobrać Mono całkowicie za darmo.Tagi:

Komentarze 4 comments
AdamK pisze...

Mono to nie alternatywa dla .NET ale alternatywna implementacja. Różnica subtelna ale jednak.

Anonimowy pisze...

Czy to znaczy że teraz odpalimy Nokia PcSUite albo Nokia Software Updater na ubuntu?

Anonimowy pisze...

Może jakiś tutorial by się przydał jak zainstalować Paint.Net na ubuntu?

Anonimowy pisze...

Dla 10.10alpha wystarczy zainstalować MonoDevelop.Potem udać się pod adres http://code.google.com/p/paint-mono/downloads/detail?name=paintdotnet-0.1.63.tar.gz&can=2&q= pobrać paintdotnet.Wrzucić i rozpakować w katalogu domowym.Skompilować przez ./configure ,make ,make install.Wleżć spowrotemdo katalogu /paintdotnet/bin/release/ i uruchomić paintdotnet.

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety