czwartek, 27 listopada 2008

Budowa centrum multimedialnego - Linux+

Autor: Adrian Nowak, 16:56, czwartek, 27 listopada 2008


Właśnie dostałem od wydawnictwa Software kolejny numer miesięcznika Linux+, by przedstawić wam najciekawszy moim zdaniem artykuł. Wybór nie jest łatwy, bo grudniowe wydanie skupia się na rozrywce w Linuksie, co dla większości użytkowników jest nieodłączną częścią użytkowania systemu. Moją największą uwagę zwrócił artykuł o budowie centrum multimedialnego w Linuksie, szczególnie że sam zamierzałem o tym napisać na tym blogu. Autor tekstu - Rafał Kułaga dość szczegółowo opisuje różne możliwości stworzenia takiej sieci z zastosowaniem kilku aplikacji.

W przeważającej części artykułu autor skupia się na przedstawieniu aplikacji MythTV, jego instalacji i szczegółowej konfiguracji. Zostajemy zaznajomieni również z możliwościami rozbudowy naszego HTPC (Home Theater PC) poprzez instalację dodatkowych wtyczek. Jak stwierdził sam autor, jest to jedynie wstęp do budowy urządzeń HTCP.

W artykule brakuje mi porównania większej ilości programów do budowy komputerów podobnych do tych pracujących pod kontrolą Windows Media Center i szczegółowego porównania ich możliwości. Sam już jakiś czas temu poruszałem tutaj podobną tematykę w artykule Media Center w Ubuntu - Entertainer, jednak możecie się spodziewać za jakiś czas kolejnego artykułu o budowie HTCP.

EDIT: Za ten wpis dostałem za darmo najnowszy, grudniowy numer Linux+

Tagi:

Komentarze 10 comments
Anonimowy pisze...

ciekawe ile autor bloga dostał za ten news od wydawnictwa Linux+ ;| ta strona schodzi na psy, a szkoda :(

Anonimowy pisze...

Znowu sie zaczyna ? boli Cię ile dostał itp itd a może nic nie dostał. Blog jest własnością autora i z założenia może być na nim to na co właścicel ma ochotę.W moim przypadku ta informacja jest ok akurat buduje drugie HTPC i nie zaszkodzi poczytać. Aaaa tak przy okazji nie znam autora bloga gdyby ktoś miał pretensje , często tu zaglądam i wkur*iają mnie tego typu podjazdy... Anonimowy spadłeś na psy czytasz blogi ze sponsorowanymi artykułami a szkoda mogłbyś ich nie czytać.

Adrian Nowak pisze...

Wydawnictwo Software zaproponowało mi darmową prenumeratę w zamian za przedstawienie co miesiąc najciekawszego moim zdaniem artykułu z ich czasopisma. Myślę, że na tym nie stracicie a ja będę miał co poczytać :)

Unknown pisze...

Ech, typowe polskie piekiełko, a już się przestraszyłem że może w innym kraju mieszkam... Pomysł ciekawy, chętnie poczytam nstępne artykuły.

Jaro pisze...

Pomysł ciekawy o tyle o ile dodasz coś od siebie... Bo taki krótki opis artykułu to mało. Aż komercją na kilometr daje.

Ale wracając do tematu to jak dla mnie mógłbyś zainteresować się XBMC. W tej chwili nie widziałem nic ciekawszego niż ten projekt.

Anonimowy pisze...

Dla mnie sytuacja jest jasna i nie mam za złe autorowi bloga.
Pewnie on sobie też ;-)
Dla jasności proszę tylko, żeby pod każdym wpisem na ten temat umieszczać odpowiedni komentarz...

Anonimowy pisze...

Osobiście bardzo się cieszę że owy blog istnieje, dzięki niemu takie osoby jak ja mogą swobodnie i w miarę bezboleśnie oswoić się z Ubuntu.
Wielkie dzięki dla autorów!!

kwant pisze...

Ostatnio konfigurowałem MythTV i mam dwa problemy, które nie mogę przeskoczyć.
1) jak skonfigurować automatyczne pobieranie programu TV (skonfigurowałem epgdownloader-a, ściąga program, ale nie wiem jak go do mythtv podrzucić)
2) przeskakiwaie po programach działa jakoś tak wolno (ze 2 sekundy trzeba czekać na następny), czy da się to przyspieszyć?

Kwant!

Anonimowy pisze...

@Jaro pisze...

Pomysł ciekawy o tyle o ile dodasz coś od siebie... Bo taki krótki opis artykułu to mało. Aż komercją na kilometr daje.

Ale wracając do tematu to jak dla mnie mógłbyś zainteresować się XBMC. W tej chwili nie widziałem nic ciekawszego niż ten projekt.
28 listopad 2008 08:32

Osobiście nie lubię tego typu pierdół, ale się zgodzę. Dla miłośników czegoś takiego jest to całkiem przyzwoita aplikacja.

Anonimowy pisze...

Ludzie zachowują się tak, jakby ktoś zmuszał ich do czytania każdej nowinki. Nie pasuje, nie czytać, ominąć. Takie przedstawienie najciekawszego artykułu jest według mnie fajne. Pozwala nie przegapić ciekawego numeru gazety.

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety