środa, 5 listopada 2008

Odtwarzanie BBC w Totemie pod Ubuntu

Autor: Adrian Nowak, 18:50, środa, 5 listopada 2008


W nowej wersji Ubuntu - Intrepid Ibex, domyślny odtwarzacz multimediów, program Totem, zyskał nową wtyczkę dającą mu dostęp do najnowszych audycji emitowanych przez BBC. Mimo iż nie znajdziemy wśród nich materiałów polskojęzycznych, dla wielu osób może to być świetny sposób na poprawę swoich umiejętności językowych i zdobycie wartościowych informacji.

Choć wtyczka jest jeszcze w wersji rozwojowej (nie pozwala na odtwarzanie pełnometrażowych filmów), już teraz możemy za jej pomocą przeglądać dziesiątki audycji podzielonych na kategorie. Jak wcześniej wspomniałem, przyda się znajomość języka angielskiego.


Co właściwie trzeba zrobić, by mieć dostęp do produkcji BBC? Wystarczy uruchomić Totema (Programy=>Dźwięk i obraz=>Odtwarzacz filmów Totem) a następnie w zakładce 'Lista odtwarzania' wybrać 'BBC'.Po załadowaniu się listy audycji wybieramy po prostu interesujące nas rzeczy.

Wdrażanie przez deweloperów Ubuntu wtyczek, takich jak ta opisana wyżej, bardzo pozytywnie wpływa na ogólny kształt systemu. Wydaje się to być krok w stronę uczynienia Ubuntu bardziej multimedialnym i bardziej "zintegrowanym" z internetem. W takich przypadkach zyskują zwykle wszystkie strony. Użytkownicy Ubuntu posiadają dostęp do wartościowych treści, natomiast BBC zyskuje dodatkową widownię. Tak trzymać.

Tagi: , ,

Komentarze 7 comments
Anonimowy pisze...

A czy mogę jakoś zaaplikować tą wtyczkę w Ubuntu 8.04?

ffatman pisze...

Czy ten wtyczek jest gdzies do zdobycia luzem?

Anonimowy pisze...

Totem != Ubuntu

Pozatym: http://amarok.kde.org/blog/archives/826-There-is-a-BBC-in-my-Amarok.html

Anonimowy pisze...

hmm to jest tylko radio ? czy filmy tez? bo ja mam dzwiek an ie mam obrazu

Anonimowy pisze...

Część serwisów jest niedostępna poza terytorium UK

Anonimowy pisze...

do tego jest proxy :)

Anonimowy pisze...

Jakie proxy z tym dzial? testowalem kilka wznalezionych w sieci i nic.

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety