piątek, 12 grudnia 2008

Powstało Forum UbuCentrum.net

Autor: Adrian Nowak, 20:45, piątek, 12 grudnia 2008


Miło mi oznajmić, że na prośbę czytelników powstało Forum UbuCentrum.net. Mam nadzieję, że wszyscy zostaną tam wysłuchani z należytym szacunkiem i uzyskają pomoc. Na forum nie będzie póki co żadnych reklam, gdyż żaden z opiekunów nowego forum nie pracuje nad nim dla pieniędzy, chcemy po prostu pomagać.

Kolejną ciekawostką dotyczącą naszego forum jest to, że będziemy się starali przedstawiać jak największą liczbę rozwiązanych problemów z forum na tym blogu w formie artykułów. Myślę, że to wpłynie bardzo pozytywnie na wygodę korzystania z naszych porad, przez co łatwiej trafią one do początkujących użytkowników.

Podstawowe kwestie związane z działaniem forum są już załatwione, mamy już stworzone odpowiednie działy i kilku moderatorów. Jeśli będziecie mieli jakiekolwiek obiekcje co do sposobu ich działania, piszcie, będziemy rozpatrywać wszystkie skargi na forum publicznym.

Kolejny krok należy do Was - użytkowników. To właściwie tylko od Was zależy, jak rozwinie się forum i czy będzie z niego jakiś pożytek. Zachęcam więc do rejestracji na http://forum.ubucentrum.net/ i aktywnego udziału w życiu strony.

Tagi:

Komentarze 41 comments
Unknown pisze...

Brawo!!!!Niedawno przesiadłem się na Ubuntu.Na tamtym forum dowiedziałem się że mam sobie szukać w Google i nie zawracać głowy.A mniej słow trzeba bylo napisać żeby odpowiedzieć na moje pytanie.To bardzo cenne co macie zamiar robić.Fajnie że są jeszcze tacy ludzie!

Anonimowy pisze...

I na cholerę to forum? będziesz tak samo kasował posty jak komentarze?

Eh dzieciarnia.

Adrian Nowak pisze...

Jeśli będą takiego samego poziomu jak twój powyższy to owszem, będę je kasował.

Anonimowy pisze...

"gdyż żaden z opiekunów nowego forum nie pracuje nad nim dla pieniędzy"

Jestem za każdą inicjatywą wspierającą Ubuntu, ale nie można powstrzymać się od chamstwa? Zarzucanie osobom prowadzącym forum.ubuntu.pl pracy na forum dla pieniędzy jest niepopartym faktami oszczerstwem. Mówię to jako osoba obiektywna, ale bacznie obserwująca forum od dłuższego czasu.
Puszczanie takich tekstów to po prostu dziecinada.


Już widzę tę bandę malkontentów, którzy zasiedlą nowe forum. Pierwszych 50 postów to będzie zapewne wzajemne słodzenie jak to teraz będzie pięknie, kiedy każdy będzie mógł sobie napisać co mu się będzie chciało. A za rok utoniecie w postach ze słowem "problem" w tytule co skutecznie uniemożliwi wyszukanie czegokolwiek.

Adrian Nowak pisze...

@EuGene Wolfe

Doceniam twoją troskę, ale przedstawiłem sposób dzięki któremu unikniemy takiego zamentu. Będzie to przenoszenie gotowych solucji na bloga.

Co do tego, że pracujemy za darmo to naprawdę nie wiem jak doszukałeś się w tym stwierdzeniu aluzji (a nawet "oszczerstwa") do Administratorów forum.ubuntu.pl. Zresztą to nawet nie wiem czy oni dostają za to pieniądze.

Anonimowy pisze...

ja wyśle że ubuprzedmieście.net oraz jego forum, powstało właśnie dla kasy. Pan Adrian miesięcznie ok 5tyś zł wyciąga na nim. na nana sialalal i co fajnie tak się piszę, gówno wiedząc nie? (:

Adrian Nowak pisze...

Haha 5 tysięcy, fajnie by było :)

Anonimowy pisze...

@Anonim, niestety jesteś w błędzie.
Adrian ma na rękę czystko ponad 5 tys/tygodniowo. Moderatorzy muszą się zadowolić 2 tyś zł/msc.
Jest ciężko, jak na razie, nie piszemy o niczym innym, jak tylko o tym jak to jest pięknie.
O! EuGene Wolfe, jesteś medium !

Unknown pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Anonimowy pisze...

Adrian pisze...
Haha 5 tysięcy, fajnie by było :)

i wszystko dla mnie jesne, tym komentarzem potwierdziłeś moje przypuszczenia i już na bank wiem o co Ci tak naprawdę chodzi... kasa... a po za tym jestem sławny mam blog na który jest dużo wejść. miłego ci życzę, a wszystkim polecam do iptables wklepać :]

WEBSTR match host ubucentrum.net< > reject-with tcp-reset

Franek

Anonimowy pisze...

A tobie o co chodzi? O_o
Tak po za tym są dziesiątki forum o takiej samej tematyce, to dwóch o Ubuntu nie może być?

Unknown pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Anonimowy pisze...

łyso mi jak, szczególnie kiedy widzie jak główkujecie wszyscy nad jednym problemem :]
no KOŃkurencja jak nic to jak by trabant miał KOŃkurować z bwm i Kubicy łyso było hahah
"łyso że ludzie od was uciekną" gdzie to wyczytałeś w poczytaj mi mamo, czy może wywróżyłeś z fusów? :D
btw jak by co nie jestem ani modem, ani adminem ani matką chrzestną na ubu.pl tak w roli utrwalenia, aby nie było że ubu.pl was atakuje rotfl

Franek

Anonimowy pisze...

Wątpię, czy ktokolwiek z "tych" z forum.ubuntu tutaj siedzi i zastanawia się nad tym czy ma mu być łyso, czy nie. Znam tych ludzi i wiem, że daleko im do tego.

Słowo "konkurencja" w świecie Open Source brzmi co najmniej dziwnie, szczególnie jeśli mówi się o jakichkolwiek formach społeczności, więc uważałbym z jego używaniem. Nie rozumiem też dziwnej satysfakcji co poniektórych z tworzenia podziałów w i tak niedużym środowisku użytkowników Ubuntu, czy linuksa wogóle. Podział środowiska na pół o połowę zmniejszy również ilość ewentualnych osób mogących pomóc. Zresztą osoba rozgarnięta i faktycznie szukająca pomocy w konkretnej sprawie nie będzie zawężać swoich poszukiwań do tego czy innego forum.

Każdy nowy użytkownik linuksa, jeśli zamierza nim pozostać, MUSI nauczyć się pewnej systematyki poszukiwań i dyscypliny w zadawaniu pytań. Osobiście uważam, że takie, a nie inne prowadzenie forum.ubuntu.pl przyczynia się właśnie do nauki tej niezbędnej precyzji.

Jestem od dawna stałym czytelnikiem UbuCentrum i całkowicie popieram powstanie tego, a także każdego innego forum o moim ulubionym systemie. Ale moi drodzy - nie na fundamentach zajadłości, walki i wytykania błędów. To do niczego dobrego nie prowadzi. Chwalcie się tym, co sami macie dobrego do zaoferowania, a nie wskazujcie paluchami na to, co u innych kuleje.

Anonimowy pisze...

@Franek
Problem z emocjami masz? Od tego sa terapeuci a nie internet!

Anonimowy pisze...

@Plichu może mogła byś polecić mi swojego, dobry?

Anonimowy pisze...

nie nie nie w szczeniackie pyskowki mnie nie wciagniesz, wybacz ale nie ten poziom takze lec spamowac na sweetbrokacik...

Anonimowy pisze...

kto jest szczeniakiem ten jest (: sama zaczełaś, prose pani a on se psezywa :/

Anonimowy pisze...

wiesz to nie ja wylewam swoje gorzkei zale w internecie takze sory ale jesli cos zasluguje na demene zal.pl to wlasnie to - nie podoba ci sie serwis/administracja to kto ci karze tu zagladac?

aha z rozruznianiem plci widze tez problem masz... spisz sobie to na kartce, za hurt dostaniesz rabat w jakims porzadnym gabinecie...

Anonimowy pisze...

całe 19min mislales i jeszcze ci nie wyszło jemu pewnie chodziło o to że cipkowaty jesteś wiec co ma tu odroznianie plci do rzeczy?

Unknown pisze...

Ludzie, co się z Wami dzieje?
Przecież poziom tych pyskówek jest żenujący. Same emocje.

Skończcie tę wojnę!

W Internecie nie zabraknie miejsca na żaden blog lub forum.

Liczba odwiedzających sama pokaże, które forum jest lub będzie lepsze.

Jakie znaczenie ma wiek prowadzącego blog? Młody człowiek ma żyje ideałami, chce zmieniać świat.

Adrian robi na mnie pozytywne wrażenie jest miły. Unika pyskówek. Pokazuje klasę, chociaż przyznam, że niepotrzebnie nadepnął co niektórym ludziom na odcisk, pewnie nieświadomie uprawiając czarny marketing (wytknął administratorom konkurencyjnego forum ich, w jego odczuciu, naganne zachowanie). Młodość ma jednak swoje prawa.

Anonimowy pisze...

Krytyka krytyką, lecz chcę stanąć w obronie forum.ubuntu.pl.
Nie udzielam się tam od dłuższego czasu, gdyż przesiadłem się na debiana i twierdzę, że zdecydowanie lepsze (i szybsze) odpowiedzi znajdzie się przez google umiejętnie szukając. Uważam, że sposób w jaki jest ono prowadzone jest wzorowy. Umiejętność szukania to podstawowa umiejętność, którą musi nabyć linuksiarz,a podawanie gotowych odpowiedzi na błagalne słowa leniwego użytkownika niepotrzebnie tworzy nowe wątki i zamęt na forum. Napisałęm tam tylko kilkanaście postów, a znalazłem odpowiedź na moje pytania w początkach uczenia się Linuksa. Mam dość forów na których kilka razy na tydzień trzeba odpowiadać na ten sam temat, mimo że jest jasno podane co i jak trzeba zrobić.

Czy większą satysfakcję masz jak sam znajdziesz odpowiedź czy jak ktoś Ci ją poda?
Wydaje mi się, że to pierwsze.
Życzę powodzenia, gdyż konkurencja jest korzystna, ale również cierpliwości w odpowiadaniu na te same pytania użytkowników.

Anonimowy pisze...

"Pokazuje klasę,"
Gdyby miał klasę to nie kasowałby tak komentarzy, A jak już je kasuje bo tak tego chce to niech kasuje też komentarze przeciwko konkurencji a nie tylko przeciwko sobie.
Jak ty takie podejście nazywasz klasą to już niedobrze mi się robi. Najpierw niech zrobi pewne zasady a nie robi tak jak mu się podoba. Cieszę się, że istnieje ten blog, ponieważ niech ludzie wiedzą jak wygląda słaby blog.

Anonimowy pisze...

mam nadzieje tylko że to nowe forum nie ściągnie wszystkich frustratów ze starego /czyli tych którzy tylko narzekać potrafią - vide niektóre komentarze powyżej/ bo na wiele wtedy przydatne nie będzie.

A inicjatywa ciekawa (zwłaszcza połączenie forum z blogiem), mam nadzieje że coś z tego wyjdzie.
pozdrawiam

Unknown pisze...

To jest piekne! potraficie kazda rzecz wypaczyc. Dzieci neo minely, teraz kolej na dzieci ubuntu?:D

Adrian Nowak pisze...

Anonimowy uważa że UbuCentrum jest słabym blogiem, proszę bardzo może mieć takie zdanie, ale sami rozumiecie, że jak kroś pisze, że ukradłem artykuł który w rzeczywistości sam napisałem to nie chce mi się nawet tracić czasu na dyskusję.

Wiem, że usuwanie komentarzy boli innych użytkowników. Moje komentarze też nie raz były kasowane i to powoduje olbrzymią frustracje, jednak teraz z perspektywy czasu widzę czemu autorzy innych stron kasowali moje wypowiedzi.

Proszę, zanim coś napiszecie starajcie sić postawić w mojej sytuacji a ja postaram się już więcej nie kasować komentarzy. Wszystkich urażonych przepraszam.

Anonimowy pisze...

Ale z Was prostaki !!!!! Super, że Adrian prowadzi tego bloga i że założył forum, które będzie "kopalnią" pomysłów i porad. Nie rozumiem dlaczego tak na niego najeżdżacie od razu?... Tak bardzo mu zazdrościcie? :|

ADRIAN! Nie przejmuj się tymi ludźmi, którzy próbują niszczyć to co sprawia Ci radość w życiu, a zapewne blog/forum o ubuntu sprawia Ci tę radość skoro poświęcasz na nią czas wolny. :) Byle do przodu! :)

PS.: Nawet jeśli dostawałbyś za to jakąś kasę to tym lepiej, nikt nie powinien mieć o to pretensji, a pare złotych zawsze się przecież przyda ;) A przecież jak się to komuś nie podoba to nie musi odwiedzać bloga oraz forum, prawda? :)

Dawid

Anonimowy pisze...

ehh fakt koniec dyskusji, z prostakami nieda rady :)

Anonimowy pisze...

Bardzo popieram ten pomysł, zamieściłem nawet notkę informującą o tym nowym forum: www.matizmac.pl

Taka mała sugestia: Zamieść faviconke do swojego bloga, zebym mial ladnie w zakladkach :P

koliberek pisze...

No to wziąłeś sobie kłopot na głowę... Powyższe komentarze pokazują jasno jak wygląda życie posiadacza forum - dostaje w d... niezależnie od tego czy rację ma czy nie, zostaje posądzony o zarabianie pieniędzy itp. Nigdy co prawda nie miałem swojego forum, ale byłem moderatorem na jednym i wiem jaki to miód. Obawiam się, że to nie był najlepszy pomysł, choć cieszę się, że powstało kolejne źródło informacji i życzę Adrianowi powodzenia.

Anonimowy pisze...

Napisałem pod poprzednią wiadomością tyle: "tak stronniczego artykułu już dawno nie czytałem". zostało to usunięte. jeśli ktoś pisze o uczciwości i bezstronności, a potem robi cenzurę bez powodu, jest zwykłym hipokrytą.

Powodzenia przy tworzeniu forum.

Adrian Nowak pisze...

@anonimowy
To nie jedyne co napisałeś w swoim komentarzu.

Anonimowy pisze...

masz oczywiścię rację. napisałem mniej więcej tak: "tak stronniczego artykułu już dawno nie czytałem. ta strona schodzi na psy."

jeśli zamiast polemiki z tym tekstem uważasz, że krytykę podpartą argumentami należy natychmiast usuwać, zamiast z nią polemizować, żeby nie przeszkadzała 50 huraoptymistycznym komentarzom, to gratuluję bezstronności i obiektywizmu. zresztą nie ja jeden zostałem w ten sposób potraktowany, jak można wcześniej przeczytać.

Unknown pisze...

SKORO MOWA O FANATYŹMIE i EKSCYTACJI, zobaczcie lepiej to... http://www.ebaumsworld.com/video/watch/62/ xD

Tomaas Hara pisze...

@ Anonimowy
Trzeba mieć jakieś argumenty żeby mieć z czym polemizować.

Unknown pisze...

Brawo! Tego potrzebowała polska społeczność ubuntu: powiewu świeżości. Nie dajcie się zniechęcić haterą, twórzcie nową jakość i standardy!

Anonimowy pisze...

@Tomaas Hara, że niby tekst "Forum powróciło, wnioski nie wyciągnięte" był obiektywny i rzetelny? Proponuję się wczytać w szczegóły... tekst jest dla mnie utrzymany w atmosferze skandalu, straszne zdziwienie, że administratorzy tamtego serwisu nie chcą komentować dla konkurencji, tylko na własnej stronie.

Fragment: "Co najgorsze, po prawie dwóch dniach od przywrócenia forum do życia wciąż nie milkną skargi na administrację forum. Tak przecież nie może być. Myślę, że trzeba raz na zawsze wyjaśnić wszystkie nieścisłości i wprowadzić należyte zmiany."
Nie milkną skargi, itd.... jak dla mnie to jest puste podsycanie nastrojów rodem z faktu, dyskredytowanie konkurencji tuż po akcie wandalizmu, a plany utworzenia forum w momencie pisania tekstu były już przygotowane ;)

Ale niech się tworzy nowe forum. Będzie w czym wybierać :)

Anonimowy pisze...

Stary to twój adsense na forum.ubuntu.pl jest ze tak sie martwisz? Jak ci sie nie podoba to nie zagladaj czego tu nie rozumiesz? Idz siedz na forum.ubuntu.pl
jak ci sie tak podoba ale na litosc boska nie wylewal swoich zali w internecie tylko niewiem idź zrób coś konstruktywnego...

Tomaas Hara pisze...

Zdanie:
"Co najgorsze, po prawie dwóch dniach od przywrócenia forum do życia wciąż nie milkną skargi na administracje forum. Tak przecież nie może być. Myślę, że trzeba raz na zawsze wyjaśnić wszystkie nieścisłości i wprowadzić należyte zmiany."

Moim zdaniem opisuje rzeczywistość. Spójrz na komentarze!.
Jest ich tu masa. Jasne że różnych. Ale z jednymi się poprostu zgadzam wewnętrznie a z drugimi nie jak kazdy człowiek.

Dla mnie to nie jest puste podsycanie nastrojów. Ten blog to nie jest poprawny politycznie silący się na bezpułciowość dziennik telewizyjny mający dogodzić wszystkim. To z krwi i kości zdanie Autora (który notabene jest tylko jednym z nas użytkowników) z którym przypadkiem się zgadzam. To chyba nie jest takie trudne. Powiedzmy...wkurza mnie IE przechodzę na Firefox'a. Robię to bo IE nie spełnia moich oczekiwań. Chyba można mieć zdanie że IE to shit?. Dlaczego Adrian nie może mieć zdania że forum.ubuntu.pl nie spełnia oczekiwać użytkowników. Dostaje informacje z pierwszej ręki że tak powiem... od społeczności w ktorą jest zaangażowany. A że ma wenę i możliwości a w dodatku pasję tworzenia czegoś dla społeczności Ubuntu w tym dla siebie to chyba dobrze nie?

Anonimowy pisze...

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami i w ogóle zejabiście daleko dowiedziałem się o Ubuntu i o tym jaka to fajna społeczność wokół tego distro powstaje. Z mieszanymi uczuciami czytałem o ludziach porzucających Debiana (toż to szok!) którzy mieli dość 'super elitarnego' towarzystwa przeznaczonego dla znawców. Czytałem o tym, jakie to Ubuntu fajne, jak wszyscy pomagają i w ogóle...

Pobrałem, zainstalowałem, zacząłem korzystać...

Czas mijał, Ubu stawało się coraz popularniejsze i... pierwsze zaskoczenia: 'Eeeeee Łubudubuntu to distro dla LAMERÓW!'. Normalnie słów brak... Tyle lat narzekania jaki to Linux trudny (pierwszy raz zetknąłem się z Linuksem 9 lat temu więc wiem co mówię), aż w końcu ktoś złapał byka za rogi i ze wszystkich sił stara się go uprościć, popularyzować, pokazywać, że nie jest to taki magiczny system dla magików, tylko porządny system operacyjny. Co trzeba z nim zrobić? Mówić, że jest kiepski i do bani... Czemu? Bo jest łatwy i przyjemny... Tak... to nie może być Linux...

Ale spoko, to jest do przełknięcia... Mijają kolejne miesiące, wychodzą następne wersje... I dalej źle. Ktoś postanowił utworzyć kolejne forum o ubuntu. Czemu tylu ludzi doszukuje się tu jakiejś wojny? Ludzie jednak pojebani są. Przykre, ale taka prawda... Tak trudno nam ze sobą współpracować. Ciągle to musi być niezdrowa rywalizacja, ciągle to MY musimy być lepsi!!!

Trzymam kciuki za każdy pomysł mający na celu popularyzację Linuksa. Już mniej ważne jakie to distro. Wiem, że jest jeszcze sporo do zrobienia, wiem, że Linux ma jeszcze sporo niedociągnięć, ale wierzę w to, że wspaniała społeczność przestanie wreszcie pier**lić głupoty i zacznie robić coś dla siebie. Zacznie sobie pomagać...

Anonimowy pisze...

Eeeeech.. FILOZOFIĄ Ubuntu jest bycie systemem darmowym. Wiadomo, wsparcie nie zawsze jest już darmowe. Ludzie muszą z czegoś żyć, Szkoda, że ten blog wpada powoli w komercje, artykuły sponsorowane itp.. SZkoda, bo fajny blog ale nie ten kierunek. Ja zamierzam zrobić coś nie dla kasy, bo nie zależy mi na tym ALE NA ZWYKŁYM SZARYM uzytkowniku. Ważne jest, że ktoś nie kupi systemu za 300PLN, bo potrzebuje system na e-mal, www i oglądanie filmów, zdjęć i tego co zwyczajni użytkownicy robią (na tym opiera się filozofia UBUNTU, freee) ale dla zwykłego użytkownika, który i tak wydał kase na sprzęt, a nie zawsze potrzebuje oprogramowania komercyjnego.

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety