środa, 17 grudnia 2008

Wariacje na temat logo Ubuntu

Autor: Adrian Nowak, 18:00, środa, 17 grudnia 2008


Wraz ze wzrostem zainteresowania Linuksem rośnie też grupa ludzi, dla których system ten to nie tylko zbiór programów, lecz cała ideologia. Dla przykładu, Ubuntu promuje się hasłem "Człowieczeństwo wobec innych", popiera też równość i chęć pomocy ludziom. Tak szczytne hasła łączą społeczność Ubuntu i czynią ją na swój sposób wyjątkową.

Nic dziwnego, że wiele osób chce wyrazić swoją przynależność do grupy użytkowników Ubuntu i poparcie dla propagowanych przez nie haseł. Większości osób wystarcza jednak pochwalenie się znajomym czy dodawanie różnego typu symboli w internecie. Jak jednak w każdej grupie i wśród "Ubuntowców" znajdują się ludzie, którzy chcą się wyróżnić w swojej społeczności i o nich dziś mowa.

Jakiś czas temu pisałem o człowieku, który jako pierwszy w historii umieścił na swoim ciele tatuaż z logo Ubuntu. Już wtedy spotkał się on zarówno z rzeszą "fanów", jak i sporą grupą osób, które uważały jego wyczyn za niedojrzały wybryk. Jak się okazuje, od tamtego czasu pomysł został podchwycony przez kilka innych osób.

źródło: filckr.com autor: Jeff Kubina

Fryzura w kształcie logo Ubuntu? Czemu nie. Zawsze, w przeciwieństwie do tatuażu, niepopularną fryzurę można zmienić po paru tygodniach. Ale wracając do tatuażu: skoro ktoś ma jedno logo Ubuntu, to czemu by go nie przebić i nie zrobić sobie kilku? Tak też pomyślał bohater następnej fotki:

źródło: filckr.com autor: Myles Braithwaite

Mniej spektakularne przypadki, takie jak ciastka w kształtach Ubuntu, zdarzają się już znacznie częściej, a można powiedzieć, że nawet nagminnie, bo kto z nas, wyciskając ketchup na pizzę, nie ma ochoty uformować z niego loga Ubuntu? Pokaźny zbiór fotek tego rodzaju znajdziecie na www.junauza.com.

Tagi:

Komentarze 5 comments
Anonimowy pisze...

Tatuaże w moim odczuciu to lekka przesada :D Ciekawe co zrobi (jeśli prawdziwy) za kilka lat jak mu się odmieni ;) Oby nie ....

Anonimowy pisze...

Jak ma za dużo pieniędzy to może usunąć :P
Ja osobiście wariuje na temat loga Ubuntu tylko w Gimp`ie :P

Unknown pisze...

czemu on ma lustrzanie ten tatuaż zrobiony?

skoruppa pisze...

http://img380.imageshack.us/my.php?image=ubuntutattoozd7.jpg - lepiej? :D

Anonimowy pisze...

To tylko system operacyjny. Ale świrów nie brakuje na tej planecie.

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety