czwartek, 29 stycznia 2009

Kurs MySQL dla początkujących w Linux+ - wpis sponsorowany

Autor: Adrian Nowak, 13:13, czwartek, 29 stycznia 2009


W najnowszym numerze Linux+ za temat przewodni objęto bazy danych, tak więc zagadnieniu temu poświęcono dość sporo miejsca. Każdy, kto interesuje się tą tematyką znajdzie coś dla siebie.

Dla mnie najciekawszy jest kurs MySQL od podstaw (choć dość dobrze się w nim orientuję), dzięki któremu każdy będzie się mógł nieco zagłębić w ten język. Niestety muszę tu też wyrazić swoje niezadowolenie. Z jednej strony kurs dla początkujących, a z drugiej po krótkim wstępie autor przechodzi bardzo szybko do dość zaawansowanych zagadnień pokazując, jak tworzyć skrypty pracujące na bazach danych. Dalej Sylwester Zdanowski tylko rozwija ten temat, przez co osoby, które są rzeczywiście początkujące mogą się czuć nieco zdezorientowane.

Jak wspomniałem wcześniej, bazy danych nie należą do moich ulubionych zagadnień, toteż raczej nie skupiałem się na artykułach traktujących o tym temacie. Bardzo ciekawy temat poruszył natomiast Paweł Wolniewicz w artykule o digitalizacji map i rysunków. Pokazał bardzo dokładnie krok po kroku jak zwykły obrazek przerobić na postać wektorową bądź dającą się liczbowo wprowadzić do na przykład pakietu OpenOffice. Ten temat jest bardzo ciekawy i na pewno jeszcze do niego wrócę na łamach tego bloga.

Ogólnie lutowy numer według mnie nie wyróżnia się od wcześniejszych wydań, zapewne bardziej zainteresuje osoby zajmujące się bazami danych, lecz fani gier również znajdą w nim coś dla siebie.

Tagi:

Komentarze 0 comments

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety