środa, 7 stycznia 2009

Network Manager 0.7 na Ubuntu 8.04

Autor: Unknown, 20:56, środa, 7 stycznia 2009


Osoby posiadające Ubuntu 8.04 oraz korzystające z mobilnego internetu narzekają, że do uruchamiania internetu muszą korzystać ze skryptów. Dla początkujących użytkowników jest to problem. Pokażę, jak można zainstalować program Network Manager 0.7 z obsługą urządzeń mobilnych.

UWAGA: Jeśli nie posiadasz ani nie używasz mobilnego internetu poprzez telefon czy modem, to odradzam aktualizację.

W konsoli wpisujemy:
sudo gedit /etc/apt/sources.list

na końcu dopisujemy
deb http://ppa.launchpad.net/network-manager/ubuntu hardy main

deb-src http://ppa.launchpad.net/network-manager/ubuntu hardy main

zapisujemy plik.

Następnie w konsoli wpisujemy:
sudo apt-get update

następnie
sudo apt-get upgrade

I już mamy najnowszy NM :)
Komentarze 12 comments
Unknown pisze...

Bardzo bardzo wskazane wszystkim użytkownikom modemów... Są alternatywy, ale nic sobie nie radzi z modemami jak ten NM. Polecam.

Anonimowy pisze...

Moim zdaniem to jest wada Ubuntu, początkujący użytkownik musi szukać po repozytoriach tego z NM które jest w wersji 0.7, a Canonical siedzi cicho zamiast zaimplementować tą wersję do Ubuntu. Ehh... a w Fedorze, już dawno jest w stabilnym repo:
[root@piotrek-fedora gajim-0.12.0.1-svn]# rpm -q NetworkManager
NetworkManager-0.7.0-0.12.svn4326.fc10.x86_64

Chcecie nowszy NetworkManager? Proszę bardzo. Paczkowane są nawet wersje z GIT i SVN :)

Unknown pisze...

Piotrek NM 0.7 jest w oficjalnych repo ale tylko pod ubu 8.10 zaś 8.04 zostało pominięte. Ktoso Niom dobry ale puki co moja karta SE GC89 nie działa (bug zgłoszony) i dalej muszę ze skryptu korzystać, zaś Nokia N70 działa aż miło :)
Mam nadzieje że niedługo dodadzą jeszcze wparcie dla kilku nowych urządzeń m.in GC89 :)

mts pisze...

Ja natomiast mam duza awersje do NM v 0.7 po pierwsze nie zapamietuje statycznych adresów IP ktore dzialają tylko do restartu systemu a po drugie jego wspolpraca z moim modemem IPLUS ZTE przebiegala wysmienicie do momentu jakiejs aktualizacji gdzie sie wylozyl.

Haspet pisze...

Piotrek, przestań za przeproszeniem pieprzyć, że Fedora to, Fedora tamto.
Fedora jest jedynie, polem testowym dla Red Hat'a, gdzie testują sobie rożne nowe rzeczy.
Nie od dziś wiadomo, że w repo Fedory, są takie stabilne rzeczy, których w "stabilnym repo" innych dystrybucji nie zobaczysz. I nie mów, że tak nie jest, przez kilka lat używałem tej dystrybucji (i opartych na niej)

Unknown pisze...

Dziś uruchamiałem jeden z nowszych modeli z orange Huawei i NM działa wyśmienicie :)

Anonimowy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Anonimowy pisze...

[i]Z góry sory że usunąłem tamten komentarz ale nie dopisałem w nim jednej ważnej rzeczy.[/i]

Pole testowe dla RedHat-a? Albo jesteś na haju, albo nie wiesz co tak na prawdę znajduje się w repozytorium. Ten banał krąży po sieci od dawna a ty się na nim tylko wzorujesz, z twojej strony to bardzo duży błąd. Polem testowym dla RedHat-a, może być jedynie repozytorium Rawhide. Fedora dzięki swojej pracowitej społeczności zyskuje, a Ubuntu dzięki nie aktualnemu oprogramowaniu i błędom w nim zawartym traci.

Nie znajdziesz ponieważ inne dystrybucje nie wprowadzają tak szybko nowego oprogramowania jak Fedora. A to w repozytorium jest stabilne, i oceniane dzięki narzędziu jakim jest Bodhi. Z RedHat'a z pewnością nie korzystałeś, tak więc nie wiesz jak często aktualizowane jest tam oprogramowanie. Nowe wersje oprogramowania są udostępniane do aktualizacji dopiero po stwierdzeniu przez deweloperów że dany pakiet jest stabilny.

Także nie piernicz mi tu farmazonów, ponieważ piszesz tak jakbyś używał Fedory (i pochodnych) na maszynie wirtualnej.

Unknown pisze...

Niestety network manager jest kiepski w ubuntu, o obsłudze sieci vpn można zapomnieć, pomimo że są w opcjach

Haspet pisze...

Dla Ciebie nightbuildy w Twojej Fedorze też będą stabilne.
Fedore wspominam miło, ale większość społeczności to były takie maniaki jak Ty. Wam zawsze coś nie odpowiadało, Wy to mieliście, Wasza dystrybucja jest najlepsza (wiem bo sam tak pisałem xD ).
Psioczyliście, a rzadko z Was ktoś miał dobre argumenty na poparcie swojej tezy.
Nie wiem czy tak zachowuje się tylko polska społeczność (nie mówię o wszystkich), ale w takich dystrybucjach jak Aurox (jak jeszcze istniał) i CentOS, społeczność nie ukazywała takiego fanatyzmu.
W Fedorze wszystkie innowacyjne rozwiązania, nie były raczej dla dobra użytkowników i nie nazywaj ich stabilnymi. No chyba, że od Fedora Core 6 zmieniła się polityka tej dystrybucji.

Anonimowy pisze...

1. Od kiedy nightbuildy pojawiają się w stabilnym repo?
2. Maniaki czyżby?
3. Jakiej tezy? Choć ją podałeś?

"W Fedorze wszystkie innowacyjne rozwiązania, nie były raczej dla dobra użytkowników i nie nazywaj ich stabilnymi." To zdanie mnie dobiło! Od kiedy pracuje od FC1, nie miałem żadnego problemu z nowym oprogramowaniem, jedyne błędy które mi się ukazywał były natury estetycznej.

Co do CentOS, wspominasz o dystrybucji serwerowej, bazującej, a nie będącą Fedorą. Fanatyzm? Powiadasz, dałeś argument do dyskusji. Pracowałeś na Fedorze, i masz swoje odczucia ja w żaden sposób nie odczuwam aby Fedora była "minefield" RedHat'a. Aktualizacje pojawiają się średnio co dwa dni i uwierz mi że w żaden sposób po aktualizacji nie mam z Fedorą problemów.

Nie jestem w żaden sposób fanatykiem Fedory, a jedynie OpenSource. Masz swoje środowisko dystrybucyjne i na nim się opierasz, ja na swoim i pozostawmy tą dyskusje w tym stanie.

Marucins pisze...

Czy moge dzieki temu korzystać z UMTS na moim iPhonie?

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety