piątek, 30 stycznia 2009

Pierwszy milion odsłon UbuCentrum i koniec UbuPlików

Autor: Adrian Nowak, 18:00, piątek, 30 stycznia 2009


Z niekrytą przyjemnością chciałbym poinformować, że strony grupy UbuCentrum, to znaczy blog i forum przekroczyły właśnie pierwszy milion wyświetleń, co uznaję za duży sukces. Pokazuje to świetnie, jak wielu użytkowników potrzebuje pomocy w konfiguracji swojego Linuksa, a także śledzi rozwój Ubuntu.

Przez czas istnienia UbuCentrum działo się bardzo wiele ciekawych wydarzeń, które starałem się na bieżąco relacjonować. Wraz ze wzrostem popularności serwisu do projektu przyłączały się kolejne osoby, które pisały u nas gościnnie swoje wpisy. Prawdziwy bum nastąpił po otworzeniu forum, gdzie do pomocy przy administracji zgłosiło się do mnie naprawdę bardzo wielu ludzi.

Obecnie do ekipy UbuCentrum.net należą:
--Serwis--
- Adrianot (Adrian Nowak) - twórca UC i autor większości artykułów na blogu
- Enlik - od kilku miesięcy sprawdzanie pisowni we wpisach i okazyjnie twórca artykułów "Wieści nieuczesane"
--Forum--
- Roni (Paweł Flunt)- udostępnia swój serwer dla forum
- Matc - od niedawna czuwa nad skryptem forum (jego bezpieczeństwem i wydajnością)
- Cyryl - moderator globalny ze zdolnościami plastycznymi (okazyjnie wpisy na blogu)
- Gatto - moderator globalny
- Marcin - moderator globalny
- Vision - moderator globalny ze zdolnościami plastycznymi
- Haspet (Kamil Szutowicz) - moderator globalny, od niedawna tworzy swojego bloga
--Inni--
- Piotrek23 (Piotr Godlewski) - twórca serwisu FedoraCentrum.pl, udostępnia nam serwer

Wszystkie wyżej wymienione osoby obecnie aktywnie działają na rzecz UbuCentrum i poświęcają mniej lub więcej swojego czasu na jego rozwój. W przeszłości było wiele osób, które gościnnie pisały na blogu. Do najbardziej aktywnych z pewnością należał Rafał Sobczak, który obecnie zajmuje się innymi sprawami. Przepraszam też wszystkich, których nie wymieniłem.

W ostatnim czasie UbuCentrum.net przechodzi gruntowne zmiany, między innymi w postaci layoutu i nowych podserwisów. W przyszłości chcemy jednak większość artykułów umieścić na stronie głównej UC, a nie na innych stronach, aby wszystkie ważne informacje o Ubuntu można było znaleźć w jednym miejscu.

W związku z powyższym padła decyzja o zamknięciu strony UbuPliki, a wszystkie artykuły tam umieszczone zostały przeniesione na bloga. Wiązało się z tym dziś poro zamieszania, jednak teraz wszystkie wpisy z UbuPliki można znaleźć pod adresem:
http://www.ubucentrum.net/search/label/ubupliki.
W przyszłości mamy też nadzieję nawiązać współpracę z innymi serwisami traktującymi o Linuksie i jeszcze bardziej zwiększyć zasięg strony.

Dziękuję czytelnikom za obecność i całej ekipie UbuCentrum za czuwanie nad serwisem. Pozdrawiam.

Tagi:

Komentarze 6 comments
Anonimowy pisze...

gratuluję

kasia230878

Unknown pisze...

gratulacje super strona fajne artykoly fajne programy dziekuje wam za to! idealna dla mnie poczatkujacego linuksiarza:d

czy wydra wygra? pisze...

Jupiii!
Strasznie płodni jesteście, bo czytnik RSS mi się aż nagrzewa.
Fajna strona, pozdrawiam.

Unknown pisze...

Aaaa... To dlatego dzis w pracy mialem co robic... Przerzucaliscie ubupliki tutaj... A ja sie zastanawialem skad tyle wpisow. Po 20stu przestalo mi sie chciec liczyc i czytalem na szybko. Ale ten milion to ilosc unikalnych wejsc? Bo jesli nie to ja dzis Wam pare razy licznik podbilem... :)

Anonimowy pisze...

"Pokazuje to świetnie, jak wielu użytkowników potrzebuje pomocy w konfiguracji swojego Linuksa, a także śledzi rozwój Ubuntu." - a ja bym wolał, żeby Ubu nie wymagało konfiguracji i było przyjazne dla osób, które z konfiguracją mają najmniej wspólnego...

Ris pisze...

Skoro macie już tyle wejść, to trzeba pisać do ubuntu.com aby zmienili forum ubuntu.pl na forum.ubuntu.net. W końcu Ubuntu niesie ze sobą pozytywne wartości a nie chamstwo.

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety