sobota, 17 stycznia 2009

Screeny z Ubuntu 9.04 Alpha 3

Autor: Adrian Nowak, 11:47, sobota, 17 stycznia 2009


Wszyscy zainteresowani zmianami, jakie zaszły w wyglądzie najnowszej wersji Ubuntu mogą przejrzeć pokaźną galerię screenów stworzoną przez serwis Softpedia. Redaktorzy serwisu przetestowali nie tylko Ubuntu, lecz także Kubuntu wyposażonego w nowe KDE. Na zrzutach ekranu można prześledzić dokładnie zmiany, jakie zaszły ostatnio w tym interfejsie.

Jeśli chodzi o Ubuntu wyposażone w GNOME, to, podobnie jak w poprzednich wersjach, nie znajdziemy tu rewolucyjnych zmian. Jedyne, co w dość znaczny sposób uległo zmianie, to panel sterowania głośności. Tutaj zamiast dobrze znanego pionowego paska znajdziemy poziomy z dodatkowymi funkcjami.

Zmian w środowisku KDE poczyniono tak wiele, że nie sposób ich wszystkich opisać. W większości oceniam je jako pozytywne. Po instalacji Ubuntu i Kubuntu znacznie lepiej prezentuje się pulpit KDE, który przyciąga nowoczesnym designem.

Wszystkich zainteresowanych tym, jak wygląda Ubuntu 9.04 Alpha 3 zapraszam do galerii Softpedii.
Komentarze 12 comments
Unknown pisze...

oj :( tylko tyle w gnome? jeśli gnome zostane daleko w tyle do kde to ja dzikeuje za ubuntu.

Unknown pisze...

no teraz patrze i dodali w gnome jeszcze guziczek do wyłączanai dymka pokazującego, że nawiązano połączenie z siecią i rzeczywiście ułatwili (chyba) sterowanie zródłami dziwęku z paska zadań. Jak do tej pory to ruszanie suwaczkiem bez zmian w ustawieniach nic nie wpływało na głośność wysyłana z karty dzwiekowej (tak było na moim SBlaster)
Nowe KDE jest śliczne, pierwszy raz to mówie... gnome teraz wygląda jak wyciagnięty ze skansenu wynalzków... szkoda...

Anonimowy pisze...

@pankamyk: twój problem.
gnome ma bardzo fajny interfejs i nie bardzo wiem, co należałoby w nim zmienić. może trochę blingu by się przydało (coś na kształt powiadomień z prezentacji Shuttleworha), ale podstawowy interfejs musi być prosty jak drut, a co za tym idzie przejrzysty.

ja czekam na to co zmienia się pod maską - usuwanie błędów, usuwanie libgnome, ewolucja na kształt zmiany gnomevfs na gvfs. no i oczywiście nie mogę doczekać się epiphany na webkicie, bo niestety firefox nie ma czegoś takiego jak inteligentne zakładki z epiphany właśnie:( no i w ogóle działa wolno pod linuksem

Anonimowy pisze...

hmm, jestem zwolennikiem GNOME, ale obserwuję, że KDE znacząco urosło w siłę pod względem estetyczności interfejsu. GNOME ma swoje zalety, ale już kiedyś twórcy pisali o pracach nad poprawieniem wyglądu Ubuntu, przydałoby się go troche odświeżyć bo konkurencja idzie ciągle do przodu, a nikt chyba nie zaprzeczy, że w dużej mierze to wygląd systemu, estetyka, efekty wprowadzane w tym czasie w nowych dystrybucjacvh i systemach przyciągają użytkownika. Nikt nie zabroni jednak upiększyć swoje Ubuntu, tak żeby wyglądało równie imponująco jak wiądące systemy operacyjne. Odrobina wysiłku i jest pięknie!!

Unknown pisze...

użytkownik nadenną dokladnie napisał co mnie boli jesli chodzi o gnome. też zawsze wolałem gnome od kde ale najnowsze bety kde uważam za lepsze, ładniejsze i wcale opcja spartańskich okienek rodem z win98 za mna nie przemawia. Co nie znaczy, że trzeba robić też na siłe wodotryski. z tego co widizałem na screenach kde jest fajnie wyważone pomiedzy ładnym wyglądem a bajerami. pamietajcie, że nie tylko programiści siedzą na ubuntu. coraz wiecej jest zwykłych użytkowników takich jak ja, dla których wygląd też jest ważny. wiedzą o tym dobrze wydawcy systemów. tyle, że gnome chyba trochę przespało. FF wolno działa? to co dopiero powiedzieć o Operze?

Anonimowy pisze...

no zmieniły się też niektóre dymki, maja przycisk "nie pokazuj ponownie" oraz animacje odliczającą czas do ich zniknięcia. Głównie aplikacje z pakietu gnome się niby posługują np. network-manager i nautilus

Jaro pisze...

Mi spartański wygląd w gnome bardzo się podoba, nie lubię jakoś tych pięknych okienek w kde, prawdę mówiąc nie przemawia to do mnie... Tak jak vista czy seven - te piękne przezroczyste okienka może i są ładne, ale czy to musi być funkcjonalne?

A tak na boku: jak tam z plazmą ? poprawili już? działa na nievidii?? :)

Unknown pisze...

Jestem fanem Gnome, ale ono niestety stoi w miejscu. Przydałoby się dużo zmian ileż można jechać na tym samym, czas leci, ewolucja idzie naprzód a tu nic, stagnacja. Coraz poważniej myślę nad testami KDE a tu już o krok od przejścia do tego środowiska. Prawda jest taka, że ludzie zaczynają/będą uciekać od tego środowiska graficznego. Boicie się zmian? Strach i nie podjęcie wyzwania jest większą przegraną niż stanie do walki i brak wygranej, ponieważ w pierwszym przypadku z góry jesteśmy na niego skazani. Gnome śpi a KDE się rozwija, czy źle, czy dobrze to nie jest ważne, bo przynajmniej próbuje.

Anonimowy pisze...

Pod GNOME przydałaby się jeszcze taka mała opcja. Wyciszenie dźwięku po naciśnięciu na głośniczek środkowym klawiszem myszy (rolką), tak jak można to ustawić w KDE. ;)

Anonimowy pisze...

Hmm czy to nie na Ubuntu 9.04 Shuttleworh zapowiadał przedstawienie nowoczesnego motywu dla gnome'a opracowanego przez profesjonalnych designer'ów?
Gnome faktycznie kuleje jeśli chodzi o prezencje i nie mówie tu o wodotryskach, tylko porządnie zaprojektowanej grafice:]

Ris pisze...

Mnie Gnome się bardzo podoba, ten z 8.10 jest ciut odświeżony w porównaniu z 8.04, też uważam, że powinno ewoluować powoli.

Anonimowy pisze...

Lol ludzie zarówno gnome jak i kde mozecie dostosowywac do swoich potrzeb,również jeśli chodzi o wygląd,mój gnome wygląda po kilku modyfikacjach o niebo lepiej niz kde,tylko trzeba chciec...
Pzd

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety