czwartek, 19 lutego 2009

Hewlett-Packard będzie wspierać Ubuntu

Autor: Anonimowy, 20:15, czwartek, 19 lutego 2009


Mark Murphy zajmujący stanowisko Alliances Managera w firmie Canonical poinformował o nawiązaniu współpracy z firmą HP. Hewlett-Packard zdecydował się na wprowadzenie pełnej certyfikacji na serwerach HP Proliant. Od tej chwili Ubuntu zostanie dodane na listę wspieranych systemów. Warto dodać, iż dotychczas wsparcie dotyczyło dwóch dystrybucji: Red Hat i SUSE Linux.

HP zapewni Ubuntu pełne wsparcie i kompatybilność sprzętu z dystrybucją. De facto powinno to jeszcze bardziej umocnić Ubuntu na pozycji lidera wśród dystrybucji linuksowych.

Hewlett-Packard od dawna interesowało się Ubuntu, m.in. wtedy, gdy wydali system bazujący właśnie na tej dystrybucji dla netbooków Mini 1000 Mi.

Źródło: TechIT

Tagi: , ,

Komentarze 3 comments
Unknown pisze...

Producenci mądrzeją:) A ta informacja cieszy mnie szczególnie bo sam mam HP. Następny mój sprzęt to też będzie HP zarówno ze względu na ubu jak i na stosunek jakości do ceny.

Anonimowy pisze...

Jeszcze za wiele nie wiadomo na ten temat, ale rzeczywiście wygląda na to że Ubuntu... pffu.. Canonical będzie miało pełne wsparcie :) Chodź ja i tak wolałbym jeśli wsparcie nie było by dla samego Ubuntu RH i SuSe ale ogólnie dla Linuksa tak aby każda dystrybucja mogła obsługiwać sprzęt spod ręki HP.

Unknown pisze...

swietna informacja. patrzac na ich ostatniego netbooka, hp moze na poczatku pomoc w projektowaniu interfejsow ;) a potem moga pomagac w wielu innych dziedzinach, gdyz mozliwosci hp sa ogromne.

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety