poniedziałek, 2 lutego 2009

Instalacja Boxee czyli centrum rozrywki w Linuksie

Autor: Adrian Nowak, 08:00, poniedziałek, 2 lutego 2009


Obecnie aplikacja Boxee nie jest jeszcze dość znana, gdyż właściwie nie wyszła ona jeszcze z edycji testowej. Nie opisywałbym jej tu jednak, gdyby był to program nienadający się do użytku. Wręcz przeciwnie, Boxee już teraz oferuje bardzo bogatą funkcjonalność, jak na przykład przeglądanie kanałów społecznościowych, słuchanie muzyki czy oglądanie filmów online. Jest to projekt bardzo podobny do Joost, jednak użytkownicy są zgodni co do tego, że Boxee zdecydowanie wyznacza standardy w tej dziedzinie.

Co bardzo miłe, twórcy rozwijają swój program równocześnie na wszystkie popularne platformy systemowe, dzięki czemu program można wgrać na Ubuntu, Mac OS i Windowsie. Oczywiście tutaj skupimy się wyłącznie na Ubuntu.

1) Na początek przechodzimy na stronę programu, wyszukujemy napis Join Us, czyli Dołącz do nas i wypełniamy uważnie formularz. Najważniejsze pytanie w nim zawarte, to z jakich platform systemowych korzystamy. Zwykle fakt wejścia na stronę na Linuksie powinien być wykryty, jednak pomimo wszystko należy na to zwrócić uwagę.
2) Następnie po przejściu do kolejnego kroku dostaniemy instrukcję instalacji programu w poszczególnych wersjach Ubuntu. Pokażę, jak wgrać Boxee na podstawie najnowszego stabilnego Ubuntu 8.10:a) Przechodzimy na początek do menu "System=>Administracja=>Źródła oprogramowania"
b) Na zakładce oprogramowanie osób trzecich klikamy 'Dodaj' i wstawiamy linijkę:
deb http://apt.boxee.tv intrepid main
c) Podczas zamykania program spyta, czy wczytać ponownie listę repozytoriów - klikamy 'Wczytaj ponownie'.
d) Na koniec wpisujemy w konsoli:
sudo apt-get install boxee
3) Pozostaje tylko uruchomić program z menu 'Aplikacje=>Dźwięk i Obraz=>Boxee'

źródło: lukecaputo.wordpress.com, app.boxee.tv
Komentarze 5 comments
Skubert pisze...

Adrianie. Jak ju·ż opisujesz jakąś ciekawą aplikację, to napisz na początku co ona robi, bo ni mam we wpisie ani jednego słowa wyjaśnienia, tylko link do strony programu i opis typu "Już teraz aplikacja potrafi bardzo wiele". Maluch też poitrafi bardzo wiele, więc dlaczego z niego nie korzystamy, tylko nowe auta kupujemy?
Popraw to, a wpisy staną się jeszcze bardziej czytelne i miłe dla oka.

Adrian Nowak pisze...

We wstępie napisałem przecież "xee już teraz oferuje bardzo bogatą funkcjonalność, jak na przykład przeglądanie kanałów społecznościowych, słuchanie muzyki czy oglądanie filmów online." :)

EuGene Wolfe pisze...

W tej chwili nie używam Boxee, a przeglądam serwisy społecznościowe, słucham muzyki, a o filmach nie wspomnę. Czy potrzebny jest kolejny kombajn?

Unknown pisze...

Dla niektórych ludzi takie programy są przydatne i raczej do komputerów typu media center.

Dawid pisze...

Bardzo ciekawy jest też XBMC media player, działający na linuksie i windowsie także...

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety