niedziela, 1 lutego 2009

We're Linux czyli jak zareklamować Linuksa

Autor: Adrian Nowak, 17:17, niedziela, 1 lutego 2009


Fundacja Linuksa, zachęcona pozytywnymi wynikami kampanii reklamowych tworzonych przez użytkowników (I'm Mac, I'm PC), postanowiła podążając tym tropem podjąć próbę popularyzacji Linuksa, startując kampanię We're Linux, czyli w wolnym tłumaczeniu Jesteśmy Linuksem.

Jak dziwnie to hasło by nie brzmiało, trzeba przyznać, że znacznie przyjemniej ogląda się "reklamy" stworzone przez miłośników Linuksa niż nawet najciekawszą reklamę stworzoną w profesjonalnych warunkach.

Po przejrzeniu kilku filmików muszę przyznać, że niektóre są naprawdę świetne. Czasem słaby pomysł nadrabiany jest wizerunkiem i autentycznością twórców materiałów. Wiele można by o tych filmikach mówić, jednak z całą pewnością poprawią humor każdemu użytkownikowi systemu spod znaku pingwinka.


Aby wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą główną jest wyjazd na sympozjum Fundacji Linuksa w Tokio, wystarczy tylko mieć skończone 18 lat i poprzez tę stronę dodać swój filmik nie dłuższy niż 60 sekund.

źródło: www.linux.pl, forum.ubucentrum.net

Tagi:

Komentarze 8 comments
Unknown pisze...

Jeśli uważasz że zapycha Ci skrzynkę to nie subskrybuj tego :P
A kampania nie jest skierowana do dużych firm reklamowych tylko do każdego, który czuje się na siłach i ma pomysł na reklamę. Nagroda jest bardzo ciekawa i kusząca :)

Anonimowy pisze...

W kasowaniu "niepasujących" do samouwielbienia postów należy zachować jakąś konsekwencję.

Teraz ten "dobry" wygląda jak pół dupy zza krzaka :D

Anonimowy pisze...

jak odpalam linuxa i jakąś grę... to jakbym cofnąłsię o 20 lat do tyłu MASAKRA! ludzie zróbcie dobre gry na Linuxa to pogadamy o jego rozreklamowaniu bo teraz to marniutko

Anonimowy pisze...

Fallout 3, CS ,CoD 4 były20 lat temu ? extra

Unknown pisze...

ten filmik to tragedia. Tak prawda jest taka, że bez gier na Linuxa i podkreślam bez ich latwej intalacji, czyli rozpowszechnianie ich np w DEB, Linux nigdy nie będznie aż tak popularny jak bysmy tego chcieli. Ludzie chcą rozrywki. Przyjśc z pracy po 12 godzinach tyrania usiąśc odpalic muzykę, grę, film, napisać do kogoś a nie klepać serie komend w terminalu albo czytać poradniki na blogach godzinami.Nie każdy jest programistą.

Anonimowy pisze...

@pankamyk
Do gier imho lepiej nadaje się konsola - jest tańsza, nie trzeba jej zmieniać i mniej energii żre. A co do dystrybucji gier w deb'ach to już kwestia wydawców i darowanemu koniowi nie powinno się zaglądać w zęby. Ja czasami odpalam kilka tytułów oprogramowania własnościowego również pod pingwinem - zakupuje średnio 6 gier na rok i to mi starcza -pzdr.

rafaloo pisze...

@ Anonimowy dobra gra nie wystarczy pytanie czy umiesz w nią grać...CS chodzi lepiej niż na wwindzie zapraszam...
http://s3.zapodaj.net/27089641.bmp.html

http://s3.zapodaj.net/4821214.bmp.html

Anonimowy pisze...

X-Plane

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety