poniedziałek, 16 lutego 2009

World of Goo - świetna gra dla użytkowników Linuksa

Autor: Adrian Nowak, 09:00, poniedziałek, 16 lutego 2009


Obecnie większość gier skupia się na przemocy, czasem jednak zdarzają się takie perełki jak Phun, gdzie z zabawy można wynieść prawdziwą wiedzę. Chciałbym przedstawić dziś grę World of Goo, która zainteresuje zarówno dorosłych, jak i młodszych użytkowników Linuksa.

Pomysł na grę jest bardzo oryginalny, więc stosunkowo trudno jest mi porównać ją do jakiegoś istniejącego tytułu. Jedyne, co przychodzi mi na myśl, to wcześniej wspomniany Phun, w którym również obowiązują podstawowe prawa fizyki. W grze World of Goo elementy graficzne są jednak dopracowane o wiele bardziej niż to miało miejsce w Phunie.

Głównym zadaniem gracza jest tworzenie różnego rodzaju mostów z giętkich i naprawdę świetnie wyglądających "glutów". Zwykle musimy połączyć przerwane rurociągi, które po zakończeniu poziomu odsysają nadmiar cząsteczek.

Gra nie jest darmowa, ale dzięki temu prezentuje naprawdę przyzwoity poziom wykończenia. Bardzo przyjazne efekty graficzne i dobra oprawa dźwiękowa z pewnością zostaną docenione przez graczy. Darmową wersję demonstracyjną zawierającą jeden kompletny poziom można pobrać z tej strony (ok. 30 MB, paczka DEB).

info: www.fedoracentrum.pl
Komentarze 6 comments
rafaloo pisze...

dzięki gra wypaśna trzeba będzie zakupić :D

Elaka pisze...

Przyznam że gra godna uwagi ;) Na swoim blogu napisali że 12% pobrań było z Linuksa a więc 2D Boy dobrze zrobili tworząc tą grę pod tą platformę :)

Nathaniel W. Usarzewicz pisze...

... To jest genialne, po prostu genialne. Dawno się już tak nie ubawiłem. Bardzo przyjemna grafika, wielka dynamika i świetny pomysł. Miodzio!

Jaro pisze...

Wersja Windowsowa ładnie chodzi przez Wine, przeszedłem całe - ostatnia plansza według mnie najbardziej wypaśna :D

PS. Nawet nie wiedziałem że na linucha też wydali ;P Mam pełną pod Winde ;P

Michak pisze...

Ktoś wie gdzie można kupić wersję World of Goo na systemy z rodziny Linux? Polski wydawca widać zapomniał o użytkownikach tego systemu i wydał chyba tylko wersję na Windows XP/Vista.

Anonimowy pisze...

Wersja dla Linux (w tym paczka deb) dostępna za 20$ bezpośrednio u producenta (2dboy.com). Można płacić przez paypal.

Jeśli już masz wersję Windows, możesz zainstalować z tej www demo a następnie przekopiować do niej pliki z wersji Windowsowej i wszystko będzie działać świetnie. To rozwiązanie podają nawet na stronie producenta.

Polecam też odwiedzenie goofan.com i zainstalowanie GooTool, dzięki któremu możemy m.in. grać w dodatkowe etapy.

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety