czwartek, 5 lutego 2009

Wydano Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope Alpha 4

Autor: Adrian Nowak, 22:36, czwartek, 5 lutego 2009


Właśnie pojawiły się oficjalne informacje o wydaniu kolejnej wersji testowej Ubuntu 9.04, tym razem oznaczonej jako Alpha 4. W nowej edycji nareszcie zagościły zaktualizowane sterowniki wideo od Nvidii i AMD, które teraz wspierają X.Org w wersji 1.6. Posiadacze kart ATI będą musieli jeszcze trochę poczekać na nowe sterowniki dla ich urządzeń.

W nowym Jaunty Jackalope czcionki będą automatycznie optymalizowane zależnie od parametrów monitora, tak by czytało się je jak najwygodniej. Poprawiono również instalator WUBI służący do instalacji Ubuntu z poziomu Windowsa, teraz automatycznie wykrywa on układ klawiatury.


Tapeta i temat pozostał nadal bez zmian, pulpit GNOME został zaktualizowany do wersji 2.25.5 razem z większością jego komponentów. Jeśli chodzi o aplikacje, to w Alphie 4 znajdziemy OpenOffice.org 3.01, Brasero 0.9.0, kernel w wersji 2.6.28-6.17 z gałęzi 2.6.28.2.

W Kubuntu 9.04 Alpha 4 znajdziemy niedawno wydane KDE 4.2 i najnowszego Amaroka 2.

Obrazy płyt:


Komentarze 4 comments
skoruppa pisze...

pomyślunku powtarza jeden za drugim głupoty?

"Included in Jaunty is a simple menu which can be used to set preferences for notification icons, such as where they pop up on the taskbar. There is a possibility that Ubuntu 9.04 will get a whole new notification system, as shown in the flash movie here... "

Czyli na razie nic poza prostym dialogiem konfiguracyjnym do ustalenia pozycji powiadomień :P Jeszcze nie ma tak szumnie zapowiadanego bajeru.

Adrian Nowak pisze...

Racja, poprawione.

Unknown pisze...

Cholera, akurat zmieniłem kartę graficzną z Nvidi na ATI...

adrian5632 pisze...

Ubiquity instaluje Ubuntu spod Windowsa - ciekawe... A WUBI pewnie Ubutnu z live cd...

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety