czwartek, 19 marca 2009

Nowe tapety dla Ubuntu Jaunty Jackalope

Autor: Adrian Nowak, 18:05, czwartek, 19 marca 2009


Kolejny raz w ostatnim czasie poruszam temat zmian w wyglądzie nowego Ubuntu 9.04. Tym razem pojawiły się spekulacje co do tapet, jakie znajdą się w Jaunty Jackalope.

Powodem całego zamieszania jest umieszczenie w domyślnych repozytoriach nowej wersji Ubuntu zmienionych kolorystycznie tapet. Wielu użytkowników zwraca jednocześnie uwagę, iż nie są one odpowiednio dopracowane. Jedyną sensowną propozycją jest ta widoczna poniżej:

[pełna wielkość]

Pozostałe prace zostały wykluczone (póki co jedynie przez użytkowników) za zbyt duże kontrasty bądź słabe wykonanie.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych elementów systemu, także dobór tapety jest kwestią bardzo subiektywną i chyba nie aż tak ważną. Wiadome jest przecież, że niemal każdy lubi ustawić jako tło własny obrazek.

O tym, czy przedstawiona w tym wpisie tapeta znajdzie się w finalnej wersji Ubuntu zapewne przekonamy się dopiero w dniu premiery wersji RC. Pamiętajmy, iż nie należy się kierować wyglądem wersji Beta, która w poprzednim wydaniu posiadała eksperymentalną grafikę.

Pakiet z najnowszymi obrazkami można pobrać z Launchpada.

źródło: phyx.wordpress.com
Komentarze 6 comments
marines pisze...

perfidnie zerżnięte z KDE4 -.-

Anonimowy pisze...

z tych co są tutaj: https://wiki.ubuntu.com/Artwork/Incoming/Jaunty/Backgrounds to mi Butterfly przypadł do gustu i obecnie ozdabia mój pulpit ;]

Anonimowy pisze...

akurat mi bardziej podoba się ta druga tapeta z tej paczki. Tapeta z newsa wygląda jak beżowa plama.

Anonimowy pisze...

W końcu nowe UBUNTU nie będzie straszyło swoim wyglądem początkujących użytkowników. Wiadomo pierwsze wrażenie się liczy. Ciemny Dust + nowe powiadomienia systemowe + fajna tapetka, zaczyna mi się podobać.

Anonimowy pisze...

Tapeta z newsa troche odbiega od brązu i pomarańczowych kolorów i nie powinna zostać domyślną

Anonimowy pisze...

kwestia gustu ale mnie akurat ta tapeta się nie bardzo podoba - na wstępie sugeruje że nasza grafika jest do kitu :) ale jest o niebo lepsza od tapety Ubuntu 8.10 która kojarzyła mi się ze stanem po nieudanej imprezie :(

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety