Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

czwartek, 30 kwietnia 2009

Automatyczna zmiana tapety zależnie od pogody i temperatury

Autor: , 07:55, czwartek, 30 kwietnia 2009


Jeśli nudzi Ci się już twoja tapeta warto przetestować program Dynamic Wallpaper, który zamiast standardowego obrazu zmieni nasz pulpit w dynamiczną animację przedstawiającą krajobraz za oknem bądź inny wyszukany projekt.

Wszystkie dostępne animacje przy wykorzystaniu połączenia internetowego i zegara dostosowują się automatycznie do zewnętrznych warunków atmosferycznych.

Mimo dużej prostoty i małej objętości programu, od razu po instalacji otrzymujemy działający program. Właściwie nie trzeba go już dalej konfigurować, gdyż na podstawie zegara systemowego stworzy on już odpowiedni obraz. Oczywiście nie zaszkodzi bliżej przyjrzeć się opcji ustawiania pogody.

Dodatkowo, również bez dodatkowych czynności mamy do wyboru cztery dość dobrze zrobione motywy. Jeden z nich jest nawet tematycznie bardzo związany z Linuksem. Niestety wszystkie są w jasnych kolorach, co może nie wszystkim odpowiadać.

Program Dynamic Wallpaper można pobrać z GetDeb.net, gdzie po wskazaniu swojego systemu i architektury program zainstalujemy zwyczajnie podwójnym kliknięciem.
Komentarze 4 comments
dante pisze...

Ciekawy program, który na pewno urozmaici nasze pulpity.

Anonimowy pisze...

Pomysł ciekawy, ale wykonanie kiepskie.

pankamyk pisze...

tak wykonanie jest do bani. jak mozna zmienic grafiki? jaki kod "ICAO" wpisac dla Polski? dokladnie dla Katowic?

Anonimowy pisze...

Kody ICAO:
http://www.ivao.aero/db/ss/cent_l.asp?Id=EPWW

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety