poniedziałek, 13 kwietnia 2009

Instalowanie tematów graficznych w Xfce (Xubuntu)

Autor: Adrian Nowak, 08:00, poniedziałek, 13 kwietnia 2009


Czasem nawet najprostsza czynność może pochłonąć sporo czasu, gdy nie wiemy, jak rozwiązać dany problem. Pokażę dziś, jak instalować nowe motywy graficzne dla środowiska Xfce, domyślnie znajdującego się w Xubuntu.

Xfce 4.Obrazek za Wikipedia

Motywy znajdują się zawsze w archiwach, zatem najpierw musimy je wypakować. Można to zrobić ręcznie, klikając prawym przyciskiem myszy na archiwum i z menu kontekstowego wybierając 'Rozpakuj archiwum' bądź używając polecenia w konsoli:
tar -xzf "motyw-graficzny.tar.gz"
Zmieniamy oczywiście nazwę archiwum na tę, jaką posiada nasz motyw.

Pozostaje jeszcze tylko przenieść folder z plikami do katalogu /.themes, w którym przechowywane są motywy graficzne. Można to załatwić prostym poleceniem:
mv "Folder-motyw" ~/.themes
Na koniec trzeba jeszcze aktywować nowy wygląd w ustawieniach 'Settings=>Window Manager Settings'.

Całkiem pokaźny zbiór elementów, które mogą upiększyć system znajdziecie na stronie Xfce-Look.
Reblog this post [with Zemanta]

Komentarze 8 comments
Marcin W pisze...

Przy odrobinie chęci można sobie xfce nieźle "odpicować". Pamiętam, że kiedyś byłem wielkim fanem tego środowiska :).

pb_86 pisze...

Czy ktoś, kto się w tym orientuje mógłby napisać co trzeba konkretnie zainstalować, żeby Xfce wyglądało tak jak na zamieszczonym screenie?

marines pisze...

przemek, włączyć kompozytor w ustawieniach xfce

pb_86 pisze...

Nie specjalnie to było zabawne. Specjalnie napisałem "co KONKRETNIE trzeba ZAINSTALOWAĆ". Czytaj uważnie marines. Chodzi mi konkretnie o nazwę motywu jaki został tam użyty. W opisie zdjęcia z Wikipedii była nazwa motywu jednak po jego zainstalowaniu nie wygląda tak jak powinien. Nie ma doświadczenia w Xfce.

Anonimowy pisze...

Pytanie tylko, czy jest sens. XFCE jak wiadomo, przestaje być tak naprawdę środowiskiem na stare komputery. Miłym jednak dodatkiem jest sobie to środowisko upiększyć. Problem w tym, że po serii takich "podpicowań", środowisko jest nie lżejsze niż GNOME. Pytanie wtedy, czy warto nadal używać XFCE... Prawda jest taka, że środowisko to, załączane razem z Ubuntu (czyli wtedy Xubuntu), potrafi momentami zjeść po motywach i Compizie niemal tyle samo RAM'u co GNOME. Inaczej sporawa wygląda już na Debianie, Archu itd.

pb_86 pisze...

Niedawno próbowałem najnowszego Debiana z XFCE i na stracie zużywał mi jedynie 116MB, źle nie jest.

panjandrum pisze...

Xfce to teraz jedno z lepszych środowisk i wcale nie na słabe komputery, tak było kiedyś.

Anonimowy pisze...

Xfce z ikonami black-white style + theme z gnome-looks.org + cairo-dock w Debianie na starcie zajmuje mi 100 mb.Zdecydowanie mniej niż gnome na tym samym sprzęcie.

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety