Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

sobota, 25 kwietnia 2009

Szybsze uruchamianie skryptów z App Runner

Autor: , 10:07, sobota, 25 kwietnia 2009


Zapewne nieraz miałeś okazję uruchamiać różnego rodzaju skrypty czy pliki binarne, z których instalujemy dodatkowe programy. Nie zawsze jest to wygodne i czasem wymaga uruchamiania konsoli, co oczywiście nie jest tragedią, jednak można to zrobić szybciej. Wystarczy dodatek do Nautilusa - App Runner.

Po instalacji dodatku, w menu kontekstowym prawego przycisku myszy pojawi nam się nowe menu Skrypty, z którego możemy wybrać, w jaki sposób chcemy uruchomić plik (z prawami roota lub bez).

Dodatek można łatwo zainstalować z pliku .DEB po pobraniu stąd. Twórcy podkreślają, że skryptu można także używać w innych popularnych dystrybucjach, takich jak chociażby Fedora.

Więcej informacji i kody źródłowe znajdziecie na stronie Wiki App Runnera.
Komentarze 8 comments
Barthalion pisze...

Trochę nieużyteczne, gdy ma się zainstalowany "OpenTerminalHere".

panjandrum pisze...

To przeważnie są pliki .run lub .bin i można ustawić, żeby uruchamiały się w konsoli i po kłopocie.

Anonimowy pisze...

mógłbyś podawać, że inspiracją dla większości twoich artykułów jest lifehacker.com zamiast wciskać ludziom kit

Adrian Nowak pisze...

Wyhamuj trochę i nie podniecaj się tak lifehackerem, który tylko linkuje do innych stron. Zamiast spamować stronę zachowaj takie debilne jak uwagi "większość wpisów" czy jakiś "kit" dla siebie.

Anonimowy pisze...

Nie interesuje mnie skad sie biora wiadomosci tutaj. Wazne, ze moge sobie po polsku przeczytac i co najwazniejsze o rzeczach ktore faktycznie wykorzystam przy systemie. Dlatego wielkie dzieki za ta strone i za dobor materialow. Swietnie wypelniacie nisze systemu, ktory jest tak popularny, ale ciezko cos ciekawego znalezc. Cos dla zwyklego uzytkownika, ktorego nie kreci spedzanie calych dni przed kompem :) Kawal dobrej roboty!

mój blog pisze...

Gościu zazdrości, że nie umie nic napisać i tyle.

Anonimowy pisze...

Prawda... hejterzyć każdy potrafi.

Enlik pisze...

Nawiązując do tematu :) dobrze, że można szybko, łatwo i przyjemnie... ale żeby nie było za słodko, trzeba pamiętać, żeby nie uruchamiać skryptów nieznanego pochodzenia, bo można sobie... wiecie.

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety