Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

sobota, 25 kwietnia 2009

Ubuntu Jaunty nie wyświetla informacji o aktualizacjach - naprawiamy

Autor: , 08:52, sobota, 25 kwietnia 2009


W najnowszej wersji Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope zmieniono nieco sposób powiadamiania o niektórych aktualizacjach. W efekcie tego nie jesteśmy informowani o nich od razu po ich wydaniu, ale na przykład raz na tydzień. Pokażę, jak przywrócić sytuację z Ubuntu 8.10.

Tak tę sprawę komentują twórcy Ubuntu:
Ubuntu 9.04 wprowadza zmianę w powiadamianiu o aktualizacjach pakietów, uruchamiając bezpośrednio update-managera zamiast wyświetania ikony informacyjnej w panelu GNOME. Użytkownicy będą wciąż informowani o aktualizacjach bezpieczeństwa na bieżąco, jednak o aktualizacjach niezwiązanych z bezpieczeństwem jedynie raz w tygodniu.

Aby przywrócić wcześniejsze zachowanie Update Managera, wystarczy wpisać w konsoli:
gconftool -s --type bool /apps/update-notifier/auto_launch false

źródło: webupd8.blogspot.com
Komentarze 8 comments
Anonimowy pisze...

ta głupia aplikacja od aktualizacji automatycznie uruchamiała mi się po instalacji gdy ja miałem inne sprawy na głowie czyli instalowanie sterownikow

shai pisze...

Aby przywrócić wcześniejsze zachowanie Network Managera wystarczy wpisać w konsoli:Update Managera :)

Adrian Nowak pisze...

@Shai, rzeczywiście ;) Dzięki.

Anonimowy pisze...

Te niby drobne smaczki stają się jedynie kolejnymi wpieprzaczami,które trzeba usunąć przy konfiguracji systemu.
Po co to komu? Lepsze wrogiem dobrego!.

pankamyk pisze...

wow najgorsze jest to, że wczesjniej o tym nie wiedzialem a 68 aktualizacji juz na mnie czekało. malo zabawne to nowe rozwiazanie informowania raz na tydzien. dzieki za info!!

Asgard pisze...

Właściwie to nie aż taki błąd, tylko zmiana domyślnych ustawień. Osobiście wkurzają mnie wszelkie zbędne wyskakujące powiadomienia (kojarzy mi się to z kapitalizmem i mikrościerwem), więc aktualizacje automatyczne mam wyłączone i sprawdzam sobie ręcznie.

Te rzeczy można także ustawiać metodą "klikaną". System > Administracja > Źródła pakietów (czy jakoś podobnie; sorry mój Gnome jest po niemiecku), a potem pionowa zakładka Aktualizacje, w której można sobie ustawić: codziennie, co tydzień czy co miesiąć.

Anonimowy pisze...

Dziwne rozwiązanie wymyślili sobie twórcy Ubuntu!

ddddd pisze...

nie działa mi przez to polecenie, Manager-update -->Ustawienia --->Pepozytoria :( ładnie namieszaliście teraz powiedzcie jak wrócić do tego co było wcześniej, bo dodawanie przez konsole kluczy PGP, albo repo to dziękuję, nie po to mam managera i nakładkę graficzną, aby siedzieć w świecie konsoli - jest XXI wiek.

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety