niedziela, 12 kwietnia 2009

Ukrywanie aplikacji z KDE w GNOME i na odwrót

Autor: Adrian Nowak, 10:00, niedziela, 12 kwietnia 2009


Linux to bardzo elastyczny system. W jednej instalacji możemy wgrać dowolną ilość środowisk graficznych. Zwykle jednak podczas takiego procesu każdy pulpit pobiera sobie charakterystyczne dla siebie aplikacje, których skróty widoczne są także podczas korzystania z innych środowisk. Pokażę jak sprawić, by podczas używania KDE nie wyświetlały się w menu ikony programów z GNOME i na odwrót.

Niestety nie da się tego załatwić jednym poleceniem. Będziemy zmuszeni zmieniać właściwości skrótu każdego program z osobna.

Ikonki programów znajdujących się w menu znajdziemy odpowiednio:
dla GNOME:
/usr/share/applications
dla KDE:
/usr/share/applications/kde

Aby ustawić, by dana ikona była widoczna na przykład tylko w KDE, otwieramy ją w edytorze tekstowym i na końcu doklejamy linijkę:
OnlyShowIn=KDE
Nietrudno się domyślić, że odpowiednio, aby ikona wyświetlała się wyłącznie w GNOME, piszemy:
OnlyShowIn=GNOME

Od teraz odpowiednie ikonki będą się wyświetlały tylko tam, gdzie są potrzebne.

źródło: tuxtraining.com

Tagi: , ,

Komentarze 5 comments
Anonimowy pisze...

Przydatne, nie znałem :)

Anonimowy pisze...

"Niestety nie da się tego załatwić jednym poleceniem. Będziemy zmuszeni zmieniać właściwości skrótu każdego program z osobna."
I tak wszystkie 20-30 programów? Są jednak łatwiejsze sposoby nas to. Zwłaszcza, że upgrade jakiegoś programu, bardzo prawdopodobne, że musimy powtórzyć operację.

Anonimowy pisze...

Hm
A możesz podać ten łatwiejszy sposób?

Anonimowy pisze...

Niesamowite jest to gdy ktos kogos poucza i mowi ze zna to lub to a sam nie potrafi podac przykladu lub na swoje teorie. Uwielbiam ludzi, ktorzy maja duza wiedze i "dziela sie nia" z innymi - az zal mi takich ludzi.

yacek

Anonimowy pisze...

Witam wszystkich, sposób na ukrywanie ikon z różnych środowisk graficznych znajduje się tu: http://ubuntu-tutorials.com/2007/07/18/removing-kde-icons-in-gnome-remove-gnome-icons-in-kde/

dusiek30

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety