środa, 8 kwietnia 2009

We're Linux - który filmik wygra?

Autor: Adrian Nowak, 18:14, środa, 8 kwietnia 2009


Jak pewnie słyszeliście, zakończono jakiś czas temu zgłaszanie nowych prac w konkursie "We're Linux" mającym reklamować Linuksa jako najlepszy system operacyjny. Konkurencyjne firmy wydawały na takie kampanie masę pieniędzy, podczas gdy użytkownicy Linuksów wzięli sprawy w swoje ręce i nakręcili sporo wartościowych materiałów.

Ostatecznie wyłoniono pięć prac. Jak myślicie, która z nich jest najciekawsza?

1) The future is open
2) Linux Pub
3) Linux AD - What does it me
4) Challenges at the Office
5) The Origin..

Oczywiście zachęcam do podawania swoich typów w komentarzach.
Komentarze 23 comments
Anonimowy pisze...

Osobiście podoba mi się numer 3 i numer 5.

Anonimowy pisze...

2 i 5
2 ze względu na pomysł
5 ze względu na wykonanie

Paralityk pisze...

Gdyby 2 było na poziomie 5 to win w kieszeni ;)

blind pisze...

3 ma jaśniejsze przesłanie, ale wydaje mi się, że 5 bardziej zainteresuje ludzi. Ja przynajmniej po obejrzeniu takiej reklamy od razu sprawdziłbym o co biega. ;d

Unknown pisze...

Zgadzam się z Paralitykiem
Pomysł 'dwójki' kapitalny, wykonanie beznadziejne.
'Piątka' zostawia w tyle cała resztę :)

mariom pisze...

2, 3 i 5. 2 - świetny pomysł, 5 - świetne wykonanie.

panjandrum pisze...

Wg. mnie 5 najlepsza. Poza tym numer 1, ale dwójka też niezła ;)

Anonimowy pisze...

Jak dla mnie to oni z takimi reklamami to świata nie zawojują skoro nie potrafią zrobić jakiejś konkretnej reklamy to się nie dziwie, że mało kto wie o czym takim jak Linux, że coś takiego wogóle istnieje.
Pokazali by jakiąś konkretną dystrybucje i jej efekty CF lub coś w tym kierunku tak jak windows chwali się swoimi efektami tak Linux powinien wziąć z niego przykład.

Anonimowy pisze...

Już taka dyskusja była już dawno na osnews

Unknown pisze...

Nie każdemu zależy na CF czy podobnego typu wodotryskach. Jeden od systemu wymaga tego, inny tamtego, dlatego nie da się stworzyć reklamy, która zachęci wszystkich.
Myśle, że reklama nr 5 wywołuje potrzebę sprawdzenia o co chodzi - i o to chodzi ;) Trzeba odbiorcę zainteresować, zaintrygować, a on niech już sam sprawdzi jak taki system wygląda, jak działa, co on jako potencjalny użytkownik mógłby zdziałać na takim systemie i w końcu niech sobie sam obejrzy masę filmików z Compiz Fusion na Tubie.

Anonimowy pisze...

Jak dla mnie dwójeczka :) A piąteczka? Nie. Bo nie wiadomo o co kaman. Każdy z tych filmów ma swoje przesłanie. Niech wygra lepszy ;)

Anonimowy pisze...

Poszukajcie na YouTube klip pt "Teletubiś pedał"

Anonimowy pisze...

wszystkie są nudne i słabe. 5tka się wyróżnia świetnym warsztatem. ogólnie kicha.

jedynie reklamy IBMa sa swietne.

Anonimowy pisze...

wiedziałem że konkurs trwa, czekałem na rezultaty, byłem naprawdę ciekawy co z tego wyjdzie, i... rozczarowanie :) sory ale to jakaś dziecinada

Anonimowy pisze...

3 najlepsza.

Unknown pisze...

Najlepsze co widziałem w temacie:
http://www.youtube.com/watch?v=1LNLDRVzz78&feature=related

Unknown pisze...

Czytając niektóre z powyższych opinii mam nadzieję, że są one po prostu wynikiem mylnego określenia filmów konkursowych użytego przez autora wpisu: "mającym reklamować Linuksa jako najlepszy system operacyjny".
Reklamować? Najlepszy system? To chyba jakieś nieporozumienie. Konkurs nie miał na celu stricte marketingowego promowania Linuksa jako kolejnego "najlepszego systemu". Miał za to przedstawić Linuksa jako system oparty o społeczność i otwarte rozwiązania. Miał być również przygotowany przez użytkowników a nie przez wynajęte firmy specjalizujące się w PR. Gdyby milioner - wydawca Ubuntu, miał tylko ochotę na stworzenie reklamy swojego systemu to mógłby spokojnie zapłacić najważniejszym firmom z branży Public Relations na świecie i zlecić stworzenie świetnej, komercyjnej reklamy, która przekona do zainstalowania Linuksa rzeszę ludzi, ale po co?
Zapytam jeszcze raz: Po co społeczności Open Source użytkownicy, którzy ciągle narzekają i chcą walczyć o palmę pierwszeństwa? Dlaczego komukolwiek ma zależeć na tym, aby Linux został rozpowszechniony do granic możliwości?
To właśnie dla Was, Drodzy Krzykacze, jest film, który zajął pierwsze miejsce (nr 3 w powyższym zestawieniu).
Obejrzyjcie go jeszcze raz i spróbujcie dostrzec w nim coś o wiele ważniejszego niż reklamę. Nigdy nie chodziło o to, aby społeczność Linuksa była jak największa...

Unknown pisze...

2 Bardzo dobry pomysł
5 Rewelacyjne wykonanie

Anonimowy pisze...

5 a za nią 3. Dają do myślenia, dodatkowo nie działają jak reklama, lecz kampania, a to zawsze lepiej działa w promocji.
Pozdrawiam.

sf pisze...

przy 2 się śmiałem i dlatego uważam, że jest ok, nawet jak w złym wykonaniu, a 5 jest fajnie wykonana, ale wg mnie nic więcej ze sobą nie niesie, nie przekonuje mnie do niczego, po prostu jakaś animacja i tyle

koliberek pisze...

Pierwsze dwa są negatywne i dlatego mi się nie podobały. Trzeci mi się podobał, ale moje serce podbił czwarty. To właśnie ten chciałbym zobaczyć w bloku reklam w telewizji. Jest to oczywiście kwestia gustu - nie twierdzę, że ten jest najlepszy tylko ten mi osobiście najbardziej się podobał. Ostatni - zrobiony rzeczywiście najlepiej, ma w sobie coś z Matrixa. którego bardzo lubię, ale klimat nie przekonałby mojej żony do używania systemu operacyjnego, o którym opowiada. Stąd wolę przedostatni. To tylko moje zdanie - autor prosił to je wyrażam :-)

dervsh pisze...

mnie najbardziej podobał się ten filmik z latającymi pingwinami... ale nie ma go na Twojej liście. z tej IMHO najlepsza jest 5 :)

Unknown pisze...

mi się bardziej podoba ten
http://www.youtube.com/watch?v=LAr3XbqUbjo&NR=1

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety