Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

środa, 13 maja 2009

Dok z Mac OS X dla KDE - Fancy Tasks

Autor: , 06:53, środa, 13 maja 2009


Przedstawiam kolejny ciekawy dodatek do Plasmy z KDE 4 na jaki ostatnio się natknąłem. Pozwala on uzyskać znany z systemów Mac OS efekt doku i podglądu otworzonych okien.

Dzięki temu, że nowe KDE oferuje bardzo szeroką funkcjonalność wystarczy dodać nowy motyw i kilka dodatków by odmienić wygląd naszego Linuksowego Pulpitu. Filmik przedstawiający wygląd dodatku:


Do tej pory opisywałem tutaj jedynie doki dla pulpitu Gnome, który jest domyślnym w Ubuntu, jednak w ostatnim czasie KDE bardzo się rozwinęło i nie można go już pomijać. Jeśli posiadasz Gnome i chcesz uzyskać efekt doku z Mac OS zainteresuj się programem Cairo Dock bądź Avant Window Navigator (AWN).

Aplikacja jest dostępna dla wszystkich popularnych dystrybucji. Dla Ubuntu udostępniono nawet repozytorium PPA i paczkę DEB (pobierz). Dla innych dystrybucji takich jak Mandriva, Fedora, openSUSE czy Gentoo linki znajdziesz na kde-look.org.

źródło: webupd8

Tagi: ,

Komentarze 8 comments
Grzegorz pisze...

Autorem docka jest Polak, warto to też napisać :)

Innym świetnym plasmoidem napisanym przez innego Polaka jest stask. Również warto o nim napisać

kania363 pisze...

Mandriva, Fedra, openSUSE - literówka przy fedora :)

Anonimowy pisze...

"Do tej pory opisywałem tutaj jedynie doki dla pulpitu Gnome, który jest domyślnym w Ubuntu, jednak w ostatnim czasie KDE bardzo się rozwinęło i nie można go już pomijać. "
LOL
Gnome gra w jednej lidze z KDE 3, i ma jeszcze dużo do nadrobienia, KDE 4 to zupełnie inna bajka.

Michał pisze...

Sonata h-moll rulezzz!!!

Barteqx pisze...

Niestety, wygląda na to, ze FancyTasks jak i STasks zostały zarzucone. Od dawna nie było żadnej aktualizacji na kde-look.org.

wsl pisze...

@Michał -- osobiście wolę b-moll, ale to nawet w wykonaniu miksera MIDI brzmi świetnie ;)

Grzegorz pisze...

stask nie został porzucony. Autor pisał, że ze względu na szkołe nie ma czasu teraz zajmować się projektem, ale wróci do niego tak szybko, jak tylko się da. Więc bez obaw :)

Emdek natomiast jest aktywny w sieci i od czasu do czasu aktualizuje swoje plasmoidy jak tylko jest coś do poprawienia

Emdek pisze...

@Barteqx, niczego nie zarzucałem (Marcin zresztą też). ;-)
Po prostu pracuję nad kilkoma projektami (samych plasmoidów jest już obecnie sześć...), a ten akurat jest już w takim stadium, że potrzebuje głównie poprawek i tylko paru drobnych ulepszeń (wymienione w TODO), nie planuję tworzenia jakiegoś wielkiego kombajnu (jak np. Daisy), tylko możliwie prostego menedżera zadań, który ma zwyczajnie dobrze działać (i niekoniecznie musi być dokładnym klonem tego z MacOS X).

Przy okazji dzięki za ten artykuł, promocja jest bardzo potrzebna w dzisiejszych czasach. :-D

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety