Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

sobota, 23 maja 2009

Firefox - Wyłączamy opóźnienie przy instalowaniu dodatków

Autor: , 21:41, sobota, 23 maja 2009


Domyślnie przeglądarka Mozilla Firefox przed wgraniem każdego z dodatków do programu wyświetla okienko, w którym musimy odczekać daną liczbę sekund przed akceptacją jego instalacji. Warto wiedzieć, że wartość tą można edytować bądź całkowicie wyłączyć tego typu monity.

Od razu na początku muszę wspomnieć, że wyłączenie okienka z prośbą o weryfikacje danego dodatku bardzo negatywnie wpływa na bezpieczeństwo przeglądarki, gdyż jest on instalowany
od razu po otwarciu danego dodatku. Co innego jednak, jeśli chcemy jedynie zmniejszyć czas oczekiwania na możliwość wciśnięcia przycisku 'Zainstaluj'. Myślę, że - podobnie jak ja - niewiele osób czyta dokładnie, kto jest producentem danej wtyczki, jak i niezbyt martwi się ostrzeżeniem widocznym na górze okna.

1) Na początek wpisujemy w przeglądarce adres pozwalający na jej szczegółową konfigurację:
about:config
Oczywiście nie powinniśmy lekceważyć okienka informującego nas o utracie gwarancji na przeglądarkę. Zgodnie z napisem na przycisku powinniśmy być też bardzo ostrożni.

2) Następnie w polu 'Filtr' podajemy:
security.dialog_enable_delay
Powinno to zwrócić następującą linijkę:

Ostatni parametr, na obrazku mający wartość 2000, to czas oczekiwania w milisekundach (1/1000 sekundy) na aktywację przycisku instalacji nowego rozszerzenia dla Firefoksa. Możemy go dowolnie zmieniać, a ustawiając wartość 0 spowodujemy całkowite zniknięcie opisywanego okienka z zapytaniem.

źródło: www.susegeek.com
Komentarze 1 comments
Piotr pisze...

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=4068

napisałem petycję o gry na linuksa poprzyjcie prosze

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety