Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

sobota, 9 maja 2009

Instalacja kodeków multimedialnych Flash, JRE, VLC bez połączenia z internetem (offline)

Autor: , 15:54, sobota, 9 maja 2009


Wielu użytkowników Ubuntu skarży się na to, że do systemu nie są dołączone żadne zamknięte kodeki, co osobom nieposiadającym dostępu do internetu może dostarczyć wielu problemów. Pokażę, jak umożliwić obsługę popularnych formatów offline.

Tym razem nie będziemy ręcznie pobierali odpowiednich pakietów, lecz skorzystamy z gotowej paczki, z której za jednym zamachem wgramy:

Paczki stworzone przez witrynę HackToLive.org dostępne są jedynie dla najnowszych wersji systemu i można je pobrać odpowiednio: dla Ubuntu 8.10 i Ubuntu 9.04.

Po pobraniu paczki, która ma nieco ponad 90 MB rozpakowujemy archiwum i uruchamiamy skrypt install.sh znajdujący się w folderze offline-installer. Następnie, podobnie jak w przypadku standardowej instalacji, postępujemy zgodnie z zaleceniami instalatora.

Jeśli podstawowe kodeki to za mało, można skorzystać także z mojego wcześniejszego poradnika odnośnie instalacji mniej znanych formatów w tym RMVB. Jeśli wcześniej pobierzemy opisane tam archiwa, każdą czynność można odtworzyć na innym komputerze poza siecią.
Komentarze 2 comments
Anonimowy pisze...

Przydałoby się zrobić takie sterowniki do nvidii :D

Anonimowy pisze...

Ja mam takie zdanie na temat preinstalowanych kodeków:

Z jednej strony wzorowe przestrzeganie zasad Open Source.
Z drugiej strony usuwanie sterów, kodeków ze systemu utrudnia życie początkującemu, a zaawansowanemu po prostu zawala cenny czas.
Dlatego doceniam robotę drużyny Linux Minta.

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety